EREĞLİ’NİN ÖDÜLÜ, İMAMOĞLU’NA GİDİYOR

EREĞLİ’NİN ÖDÜLÜ, İMAMOĞLU’NA GİDİYOR

EREĞLİ’NİN ÖDÜLÜ, İMAMOĞLU’NA GİDİYOR

5-6-7 Temmuz’da yapılacak olan 21. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde ünlü sanatçılar Gülşen, Volkan Konak, Hadise, Murat Boz, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe’nin sahne alacağını duyuran Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu kez de Türkiye’nin Nobeli olarak kabul edilen Sevgi, Barış, Dostluk ödülünü kime vereceklerini açıkladı.

Posbıyık, Festival Yürütme Kurulu’nun ortak kararıyla Sevgi, Barış, Dostluk ödülünü kullandığı sevgi dili, birleştirici ve kucaklayıcı siyaset anlayışı nedeniyle ‘İstanbul’un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’na vereceklerini söyledi.

Kdz. Ereğli, 5-6-7 Temmuz’da yeniden Sevgi, Barış, Dostluk diyecek. Bir dönem aranın ardından 5. dönem Kdz. Ereğli Belediye Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık, 21. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti, herkesi bu yaza damgasını vuracak Türkiye’nin en büyük festivaline davet etti.

ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK

3 gün sürecek olan festivalin gündüz programlarında kültür, sanat ve spor ağırlıklı bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. Yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda sanatçının katılacağı Anadolu sanatları sergisi Ereğli festivalinde olacak. 8 ülkeden gelecek halk dansları grupları gösteriler yapacak. Cehennemağzı Mağaraları’nda klasik müzik dinletileri ve Tango gösterileri olacak. Trio grubu konser verecek. Sahil bandında çocuk tiyatrosu sanatçıları oyunlar sahneleyecek. Mim sanatçıları, dünyanın pek çok ülkesinden gelen sokak sanatçıları festival boyunca gösteriler yapacak. Ünlü yazarların söyleşi ve imza günleri festivalde yer alacak. Ünlü futbolcuların katılacağı veteranlar futbol müsabakaları ile su sporları ve eğlenceleri gerçekleştirilecek. Festivalde ayrıca piknik, tarih ve doğa gezileri de düzenlenecek.

Festivalin konser bölümünde ilk akşam Gülşen ve Volkan Konak, ikinci akşam Hadise ve Murat Boz, üçüncü akşam ise Koray Avcı ve Yıldız Tilbe Ereğlililerle buluşacak.

TÜRKİYE’NİN NOBELİ “SEÇİLMİŞ BAŞKAN” EKREM İMAMOĞLU’NA

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin Nobeli olarak kabul edilen “Sevgi, Barış, Dostluk Ödülü”nü bu yıl kime vereceklerini açıkladı.

Başkan Posbıyık, daha önce Süleyman Demirel, Rauf Denktaş, Türkan Saylan, Turgut Özakman gibi isimlere verdikleri SBD ödülünü bu yıl Festival Yürütme Kurulu’nun ortak kararıyla ‘İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na vereceklerini ifade etti.

7 Temmuz’da ödülü takdim edeceklerini söyleyen Posbıyık “Kullandığı sevgi dili, birleştirici ve kucaklayıcı siyaset anlayışı nedeniyle çok önemsediğimiz Sevgi, Barış, Dostluk ödülünü İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na vereceğiz” dedi.

FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLAYACAK

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün akşam 5-6-7 Temmuz tarihindeki festivalin programını açıklayacak.

Başkan Posbıyık, Sahil Bandı Süs Havuzu yanında saat 20.30’da başlayacak çeşitli dinletilerin, etkinliklerin ve ikramların olacağı tanıtıma vatandaşları davet etti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER