İLK HACI KAFİLESİ EREĞLİ’DEN UĞURLANDI

İLK HACI KAFİLESİ EREĞLİ’DEN UĞURLANDI

İLK HACI KAFİLESİ EREĞLİ’DEN UĞURLANDI

Kdz. Ereğli’den kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek üzere yola çıkan ilk kafile dualarla uğurlandı.  Belediye Başkanı Halil Posbıyık, hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi;  “Sağlıkla gitmenizi, sağlıkla dönmenizi dört gözle bekleyeceğiz” dedi.
Türkiye’den bu yıl hacca gidecek olan ilk kafile Kdz. Ereğli’den dualarla uğurlandı. Amfi tiyatroda gerçekleştirilen uğurlama törenine Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti ilçe başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları ve hacı adaylarının yakınları katıldı.
Ereğli Belediyesi din görevlilerinden Dr. Metin Avcı Kur’an tilaveti gerçekleştirdi.  Müftülük din görevlileri tarafından ilahiler okundu.  Hacıların yola çıkış duası ise Ereğli Belediyesi Din Görevlisi İzzettin Aşan eşliğinde gerçekleştirildi.
65 kişilik Ereğli kafilesini hac yolculuğuna götürecek olan Artur firmasının yetkilisi Halil İbrahim Demirbaş, hacıları dini vazifelerini eksiksiz olarak yerine getirip, sağ salim Ereğli’ye döndürmek için ellerinden gelen her gayreti göstereceklerini söyledi.

EREĞLİ’DE YAŞAYANLAR İÇİN DE DUA EDİN
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, hacı adaylarına iyi yolculuklar dileyerek şunları söyledi:
“O mübarek topraklarda Türkiye için, İslam alemi için dua ederken, Ereğli’de yaşayanlar için de dua etmeyi unutmayın. Biliyorum ki Ereğli’den giden hacılarımız orada Türkiye’yi en iyi şekilde  temsil edecekler. Oturmalarıyla kalkmalarıyla, ibadetleriyle, kıyafetleriyle adeta biz Ereğli’den geliyoruz diyeceklerine inanıyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Sağlıkla gitmenizi, sağlıkla dönmenizi dört gözle bekleyeceğiz. Bizlere dua etmeyi unutmayın diyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48