KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, İLÇEDE KORONA VİRÜSÜN SON DURUMUNU AÇIKLADI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, İLÇEDE KORONA VİRÜSÜN SON DURUMUNU AÇIKLADI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Coronavirüs (Covid-19) Salgın Hastalığının ilçede normal seyrinde devam ettiğini bildirdi.
Çorumluoğlu, salgının başladığı günden itibaren ilçedeki vaka sayısının 200’e yaklaştığını, halen yoğun bakımda yatan hasta sayısının ise bir olduğunu söyledi.
Entübe durumda hastanın bulunmadığını, ölüm sayısının ise halen 4 olduğunu hatırlatan Kaymakam Çorumluoğlu, şunları kaydetti:
ARTIŞ STABİL HALE GELDİ
“Günlük 7-8 vaka gelmeye devam ediyor. Şu anda platoya yakınız. Artık artış yok. Artış stabil hale geldi, bundan sonra inişe geçeceğimizi bekliyoruz. Özellikle Bayramın ve fındığın etkisi geçtikten sonra vaka sayısının daha da azalacağını umuyoruz.
BİRKAÇ SAĞLIKÇIDA POZİTİF VAKA!
Hastanemizde de yoğunluğa dayalı bir daralma yok. Şu anda yeterli düzeyde. Bu hafta farklı olarak birkaç sağlık çalışanımızda pozitif vakalar çıktı. Hastalığın genel seyri olarak da çok yoğunluk gözükmüyor. Ama yaşlılara bulaştığında, anında yoğun bakıma, sonrasında ise vefata kadar götürebiliyor.
FİLYASYON VE DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Hastalarımızı, hastanede çok fazla tutmuyoruz. Tomografilerini çekiyoruz, zor durumda olanları hastanede yatırıyoruz. Diğerlerini ayakta tedavisine başlayıp, evlerine götürüyoruz. Ve evlerinde ilaç tedavisine başlıyoruz. Filyasyon ve diğer denetimlerimiz devam ediyor.
KIŞ GELMEDEN SÖNDÜRÜLMELİ!
Şu anda çok bir sıkıntı yok ama her seferinde söylediğim gibi, vatandaş bu saatten sonra kendi önlemini alacak, kendisine dikkat edecek. Düğünleri, mevlitleri sıkı takip ediyoruz. Benim korkum; kış gelmeden bu işin söndürülmesi gerekir. Eğer kış gelir, normal hastalıklarla Coronavirüs salgınını karıştırmaya başlarsak bunun önünü alamayız ve ilk hastalığın geldiği dönemdeki gibi sıkıntı yaşarız.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48