Kdz. Ereğli müftülüğünün yardım tırları yola çıktı...

Kdz. Ereğli müftülüğünün yardım tırları yola çıktı...

Kdz. Ereğli müftülüğünün yardım tırları yola çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ereğli Şubesi’nin organizasyonuyla toplanan 2 tır insani yardım malzemesi, Suriye’nin İdlib kentine gönderilmek üzere yola çıktı.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Bozahane Camii önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yardım kampanyasına her kesimin destek verdiğini söyledi.

“Ümmetin Yetimi İdlib’e” sloganıyla düzenlenen programda 2 tır malzemenin İdlib’e gönderileceğini dile getiren Kaymakam Çorumluoğlu, "Arkadaşlarımız gece gündüz çalışmak suretiyle hem şehrimizin kendi dinamiklerini harekete geçirmek suretiyle hem de dışarıdan gelebilecek yardımları koordine etmek suretiyle çok kısa sürede bu iyilik kervanını hazırladı. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından, teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum. Allah kabul etsin ve bizleri utandırmasın." dedi.

Törene, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Programda, dua edilmesinin ardından insani yardım malzemesi taşıyan 2 tır yola çıktı

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48