KDZ. EREĞLİ YIKANIYOR, DEZENFEKTE EDİLİYOR

KDZ. EREĞLİ YIKANIYOR, DEZENFEKTE EDİLİYOR

KDZ. EREĞLİ YIKANIYOR, DEZENFEKTE EDİLİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla  şehirde başlattığı dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilaçlama yapan ekip sayısı 6’ya çıkarıldı, kentin cadde ve sokakları yıkanmaya başlandı, duyarlılığı artırmak için panolara bilgilendirme afişleri asıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde koronavirüse (Kovid-19) karşı korunma tedbirleri için başlatılan seferberlik  artarak devam ediyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi’nce oluşturulan 3 ekibin sayısı 6’ya çıkarıldı. Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nca gönderilen genelge ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına göre çalışmalarını sürdüren ekip, bugüne kadar ilçe genelinde başta kamu kuruluşları olmak üzere , 500’ün üzerinde noktada dezenfekte çalışması yaptı. Huzurevi, hastaneler, adliye, vergi dairesi, belediye hizmet noktaları, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve tüm aile hekimlikleri, karakol ve emniyet araçları, Jandarma karakolları, Garnizon Komutanlığı ve bağlı birlikler, sağlık ocakları, halk otobüsleri, öğrenci ve personel servisleri, çocuk parkları, pazaryerleri, katlı otopark, terminal, öğretmenevi, TSO, Halk Eğitim, bankalar ve halkın ortak kullanım alanlarını dezenfekte eden ekipler ilçe genelinde 50’nin üzerinde cami ve 30’un üzerinde okulda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatları doğrultusunda ekip sayısını artırarak bütün noktalarda çalışmalara devam ettiklerini belirterek “Okul ve camiler başta olmak üzere halkın ortak kullanım alanlarında çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanında Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzce şehrin tüm cadde ve sokaklarında yıkama çalışması başlattık” dedi.

Bulak ayrıca şehirdeki reklam panolarına halkın duyarlılığını artırmak ve bilinçlendirmek için hazırlanan afişlerin asıldığını belirtti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER