Posbıyık, hazırlıkları denetledi...

POSBIYIK, BAYRAM VE KADİR GECESİ HAZIRLIKLARINI DENETLEDİ

Posbıyık, hazırlıkları denetledi...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi için belediyenin yaptığı hazırlıkları denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile akşam idrak edilecek Kadir Gecesi için gerçekleştirilecek özel programların hazırlıklarını tamamladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları yerinde denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Belediye avlusunda 19 Mayıs özel programı için hazırlanan canlı yayın ve diğer etkinliklerin çalışmalarını denetleyen Başkan Posbıyık, “milli ve manevi yönden iki önemli kutlamayı aynı günde yaşamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Halkın Bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilçe protokolümüzle anıta çelenk sunduk. Bu akşam Beyçayırı stadında 19 Mayıs kutlaması yapılacak. Ardından aynı güne denk geldiği için saat 22.00’de İlçe Müftümüzün önderliğinde Kadir Gecesi için özel program hazırladık. Mevlid okunup dua edilecek.

Belediye avlumuzda hazırlığımızı yaptık. Ereğli’nin 20 değişik noktasında yüksek tepelere hoparlör sistemi kurduk. Gün boyu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle marşlarımızı, Atatürk’tün sevdiği şarkıları bütün Ereğli’ye ulaştıracağız. Bayram coşkusu yaşayacağız. Programları halkımız sosyal medya hesaplarından da takip edebilirler.

Bugün çok önemli bir gün. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı, İstiklal mücadelesine başladığı günün 101’inci yılını kutluyoruz. Aynı zamanda mübarek Kadir Gecesi… Milli, manevi iki duyguyu bir arada yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Halkımızın bayramını ve Kadir gecesini kutluyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER