THK Başkanı Hasçelik söz verdi!

THK Başkanı Hasçelik söz verdi!

THK Başkanı Hasçelik söz verdi!

Türk Hava Kurumu Karadeniz Ereğli Şube Başkanı  Abdullah Hasçelik, “Artık Türk Hava Kurumu’nu anlayabilecek ve anlatacak düzeyde olan, sadece ülkemiz ve milletimizin çıkarları doğrultusunda çalışacak olan bizler, Türk Gençliğine ulaşmaya söz veriyoruz” dedi.

Karadeniz Ereğli’de Türk Hava Kurumu’nun kuruluşunun 95. Yıldönümü dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törende THK Şube Başkanı Abdullah Hasçelik’in  Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Hasçelik, törende günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, Türk Hava Kurumu’nun 95 yıl önce, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 16 Şubat 1925 tarihinde Türk Tayyare Cemiyeti adı ile kurulduğunu belirtti.

Kurumun adının 10 yıl sonra Türk Hava Kurumu olarak değiştirildiğini belirten Hasçelik şöyle konuştu:

“Türk Hava Kurumu Yüce Türk Milletinin desteğiyle büyümüş, ilerlemiş ve yurt genelinde 430’a yakın şube ağı ile havacılığa ve insanlığa büyük hizmetleri olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Kurumumuz tüm Türkiye’de hiçbir ayrım gözetmeksizin,  yaşları 11 ile 22 arasında değişen gençlerimizi, ‘Genç Kanatlar Topluluğu’ adı altında bir araya getirerek, bu gençlerimizin havacılık alanında olması gereken en yüksek noktaya ulaşması için tüm imkanlarını seferber etmektedir.

Türk Hava Kurumu, gençleri havacılık kursları ve sosyal faaliyetler konusunda yetiştirerek, ülkemize ve milletimize faydalı, kötü alışkanlıklardan uzak bireyler olarak yetiştirmeye gayret etmektedir. Yurdumuzun değişik köşelerindebulunan havacılık eğitim merkezlerinde model uçak, yamaç paraştü, serbest paraşüt, mikrolayt, yelken kanat, planör gibi tamamen ücretsiz havacılık kursları vermekte olup, geleceğin havacılarını yetiştirmeye devam etmektedir.”

“TÜRK HAVA KURUMU’NU İZLEMEYE DEVAM EDİN!..”

Türk Hava Kurumu’nun, Orman ve Su İşleri Bakanlığı emrinde, yıllardan bu yana yangın söndürme uçakları ile ülke ormanlarının korunmasında aktif görev aldığını belirten Hasçelik şöyle devam etti:

“Geleceğimizin teminatı Türk gençliğidir. Kişiler gelip geçicidir ama kurumlar kalıcıdır. Türk Hava Kurumu sonsuza kadar yaşayacak ve yaşatılacaktır. Dünya değişiyor, ülkemiz gelişiyor, hayaller yavaş yavaş gerçek oluyor. Gözlerinizi gökyüzünden ayırmayın, Türk Hava Kurumu’nu izlemeye devam edin. Artık Türk Hava Kurumu’nu anlayabilecek ve anlatacak düzeyde olan, sadece ülkemiz ve milletimizin çıkarları doğrultusunda çalışacak olan bizler, Türk Gençliğine ulaşmaya söz veriyoruz.”

Hasçelik, Kdz. Ereğli THK Şube Başkanlığınca 2019 yılında Ramazan ayında 35 bin lira fitre-zekat geliri elde edildiğini ve 12 bin liralık kurban bağışı toplandığını ifade ederek, şubenin yıl boyunca yürüttüğü çalışmalar ve gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Törenin ardından, törene katılan THK yöneticileri ve üyeleri, Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇORUMLUOĞLU: “KURUMLARA SAHİP ÇIKMAK GEREKİYOR..."

Hasçelik ve THK yönetimi, daha sonra Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na makamında ziyarette bulundu.  Kdz Ereğli Kaymakamına THK adına çiçek takdiminde bulunan  Şube Başkanı Hasçelik, burada yaptığı konuşmada, Çorumluoğlu’na yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetler konusunda bilgi vererek, “Sizin de desteğinizle, bu çalışmaları daha da üst seviyeye çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “konsept olarak bakıldığında bu kuruluşa destek olacak ve tecrübe anlamında güzel bir kadro oluşturulmuş. Özellikle sivili toplum kuruluşları parası pulu için yapılacak işler değil, tecrübelinizi aktarmak anlamında güzel bir kuruluş. Bir süre yapın ondan sonra yeni arkadaşlara devredin. Bu tür kurumlarda şeffaf bir yönetim sergilenmesi ve toplumun her kesiminin kazanması, herkese hitap etmesi ana gaye olmalı. Zaman zaman bakıyorum şu kuruluş şunun elinde; öyle bir şey yok. Bugün çevre bilinci hepimizindir, Atatürk hepimizindir, Cumhuriyetçilik hepimizindir, bayrak hepimizindir siyasi görüş farklı olabilir ama o kurumlara hepimizin sahip çıkması gerekiyor.” diye konuştu.

THK Yönetimi ve Kaymakam Çorumluoğlu, bir süre çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48