Törende Kaymakam ve Başkandan önemli mesajlar!

Kdz. Ereğli'de yeni eğitim yılı törenle kutlandı

Törende Kaymakam ve Başkandan önemli mesajlar!

Karadeniz Ereğli’de 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla törenler düzenlendi.

İlçede yeni öğretim yılı dolayısıyla düzenlenen ilk tören, Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreni oldu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.  Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

KAVAKLIK İLKOKULUNDA İLK DERS ZİLİ...

İlçede 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla düzenlenen resmi kutlama töreni ise bu yıl ilk kez eğitim verilmeye başlanan Kavaklık İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Buradaki törene Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Milli Eğitim Yetkilileri, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.

ÇORUMLUOĞLU:  “EĞİTİMDE İSTEDİĞİMİZ SEVİYEYE GELECEĞİZ”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, törende yaptığı konuşmada birkaç ay önce karne verdiklerini, bugün de yeni bir eğitim öğretim yılına başlamak için bir araya gelindiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Biz kaymakamlık, milli eğitim müdürlüğü ve bağlı kurumlar olarak okullarımızı mümkün olduğu kadar hazırlamaya çalıştık. Bugün açacağımız bu okul da bu okullardan bir tanesi. Bu okulla birlikte, üç okulumuz daha önümüzdeki bir aylık süre içinde açılacak. Yaklaşık 30 milyon değerinde okullar bir ay sonra Ereğli’de eğitim öğretime açılmış olacak. Bu güzel bir olay. Fiziki iyileşme güzel bir olay ama fiziki iyileşme yanında bir de okulların içinin doldurulması gerekiyor. Bu ne demek? Buradaki  okul müdürümüzün, öğretmenlerimizin, okul aile birliğinin, velilerin el birliğiyle bu okuldaki eğitim öğretim seviyesini  yükseltmesi gerek. Fiziken birkaç sene içinde Ereğli’de istediğimiz seviyeye geleceğiz, tekli eğitime geçmiş olacağız. Şu anda sadece Gülüç’te bir sorunumuz var, o sorunu bitirdikten sonra tekli eğitim sorununu çözmüş olacağız.

Eğitim öğretim çalışmalarından ilçede genel olarak memnunum. Birkaç okulumuz var aksayan. Ama o okullarımızın da bu dönemde gayret göstereceğine eminim. Bazı okullarda toplulaşma var, bunu dağıtmak için çalışıyoruz. Öyle ki bazı okullarımızın mevcutları iki bini geçmiş durumda. Bu okulda Yaşar Ciğer hocamı görevlendirdik. Kendisi diğer müdürlerimiz gibi başarılı bir müdür. Ama ilk okulu açmak zordur. Başlangıcı yapmak zordur. Burası on onbeş gün önce başlamasına rağmen güzel bir okul haline geldiğini gözlemliyoruz. Bunda öğrenci velilerinin ve okul aile birliğinin katkısı olduğunu ifade etti. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Belediyemiz de okullarımızın bahçe düzenlemesi ve temizliğinde bize yardımcı oldu. Kıt imkanlarına rağmen eğitime destek olmasını takdirle karşılıyoruz.”

Çorumluoğlu, konuşmasında hayırseverlere de çağrıda bulundu. Ereğli Kaymakamı, “Bizim okullara isim verme projemiz var. Para veren arkadaşımız, belli bir meblağı ödeyince okula isimlerini veriyoruz. Bunu iki okulda yaptık. Bunu da hayırsever, zengin vatandaşlarımıza iletmek istiyoruz” dedi.

POSBIYIK: “EREĞLİ’DE İYİ ÇALIŞMALAR VAR”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da Ereğli’de büyük bir çaba olduğunu söylemek istediğini belirterek şöyle konuştu:

“Belediye başkanı olarak dışarıya gittiğimde; yurt içinde, yurt dışında geziye gittiğimde, Ereğli’de eğitim gören öğrencilerin belli bir noktaya gelmesinden dolayı büyük iltifatlar alıyoruz. Ereğli’de eğitim düzeyi hayli yüksek. Merkez ve köylerimizde eğitim gören çocuklarımız birçok iyi noktalara gelmiş vaziyette. Övünülecek tek şey var zaten. Ülkemizin geleceğini ele alacak öğrencilerimizin, değerli öğretmenlerimiz tarafından iyi yetiştirilmesi. Ereğli’de iyi çalışmalar var. Kaymakamımız önderliğinde yeni yeni okullar yapılıyor. Burası bir mezbelelikti, bugün güzel bir okul oldu.   En önemli konumuz eğitim olduğunu hepimiz biliyoruz. Gençlerimizin, çocuklarımızın yetişmesi ülkemizin bölünmez bütünlüğü için çok önemli. İçinde bulunduğumuz bugünlerde hep birlik içinde olmamız, sevgi, barış ve dostlukla birbirimize sarılmamız lazım. Eğitime son derece sevgiyle bakan velilerimizi, anne babalarımızı gönülden kutluyorum.”

AKSOY: “BAŞARI GRAFİĞİMİZ HER YIL ARTIYOR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy,  ilçede 2019-2020 eğitim öğretim yılında, 134 eğitim kurumunda, 33 bin öğrenci ve 2 bin 200 öğrenci ile eğitime öğretime başladıklarını belirterek : “ Yeni öğretim yılına, yeni umutlar, yeni heyecanlarla başlangıç yapmanın gururu içindeyiz, Ereğli olarak tüm iller arasında yapılan merkezi sınavlardaki başarı grafiğimiz ve sosyal-sportif alanlardaki başarılarımız her yıl artarak devam etmektedir. Bu başarılarda imzası bulunan arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aksoy, öğretmen, öğrenci ve velilerin de yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

İLKOKUL ÖĞRENCİSİNDEN ANLAMLI KONUŞMA…

Törende, Kavaklık İlkokulu öğrencilerinden Berin İnce de günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. İnce, “Kendimize, ailemize, vatanımıza, milletimize ve insanlığa faydalı olmanın yolu okullardan geçer. Okul bizler için bilgi hazinesidir. Bu hazineye ulaşmak için çok çalışmalıyız. Unutmamalıyız ki yarınlarımızın daha sağlam ve aydınlık olması için okullarımızın ve öğretmenlerimizin bizlere sunduğu olanakları iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

İLK DERS ZİLİ PROTOKOL TARAFINDAN ÇALINDI…

Konuşmaların ardından okul öğrencilerinden Şeyma Büyükbaş, ilköğretim haftası konulu şiirini seslendirdi.  Ardından, Kavaklık ilkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Gösterilerin ardından yeni eğitim öğretim yılının ilk zili, Kaymakam Çorumluoğlu, Bölge Komutanı Uyar, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve hazır bulunan protokol tarafından çalındı. Kaymakam ve protokol daha sonra okulda incelemelerde bulundu. İlk ders günü için okula gelen öğrencilerle sıralarını paylaştı. Öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Kaymakam ve protokol üyeleri, öğrencilere kurabiye ikramında bulundu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48