SEÇİLİRSE ,TÜRKİYE´DE BİR İLK OLACAK

SEÇİLİRSE ,TÜRKİYE´DE BİR İLK OLACAK
gundemeregli.com-Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konaklama İşletmeciliği 4. sınıf öğrencisi Barış Esen, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Üniversitenin bulunduğu Kötekli Mahallesinde öğrenci muhtar adaylığını açıklayan Barış Esen, ‘Sorunu çözmek için yaşamak gerekir’ dedi.

HEM DERS HEM SEÇİM PROPAGANDASI
 
Kötekli Mahallesinde 4 bin 100 seçmen bulunuyor. İkametgâhı Muğla’da olan 900 öğrenci bulunduğunu belirten Barış Esen, şöyle konuştu: “Öğrenci arkadaşlarımızın yanı sıra esnaf ve memurlardan destek görüyorum.” Gündüzleri derslere giren, dersten arta kalan zamanının büyük bölümünü üniversite içinde ve mahallede broşür dağıtarak geçiren Barış Şen, 5 bin bastırdığı el broşürlerini kafe, restoran, kahve ve evlerde vatandaşlara dağıtıyor.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAĞIM”
Kötekli Mahallesi Öğrenci Muhtar adayı Barış Esen, aslen Zonguldaklı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konaklama İşletmeciliği 4. sınıf öğrencisiyim. Bu yıl okulum bitecek. 28 yaşındayım. 2008 yılında 15 ay askerlik görevimi tamamladım. Şartlarım uygun olduğu için yerel yönetimlerde söz sahibi olmak istedim. Öğrenci arkadaşlarımın derdini en iyi ben anlarım. Mahallemizin en önemli problemi, alt yapı, arıtma problemi var. Öğrencilerin yaşam koşullarına önem verilmiyor. Muhtarlığı kazandığım takdirde öğrencilere daha fazla değer verilmesini sağlayacağım. Yerel halkımız, akademisyenler, öğrenci arkadaşlarım, doktorlar, hemşireler çok büyük destek veriyor. İnşallah seçimi kazanacağız ve bir değişim olacak, bunun yanında Türkiye’de de bir ilk olacak. Umarım bu ilk olmanın avantajını da kullanırım.”

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK DESTEK
 
Üniversite öğrencileri, muhtar adayı Barış Esen’e destek vereceklerini açıklarken, “Kötekli Mahallesinde kalanların yüzde 95’i öğrenci. Öğrencilere bir öğrencinin yönetmesi daha iyi olur. Öğrenci olarak bizim sorunlarımızı sadece bir öğrenci bilebilir. Bizim sorunlarımızı, bizim ne yaşadığımızı diğer adaylar bilemez. Oyumuz kesinlikle Barış Esen’e. İnşallah seçilir ve biz de olmasını çok istiyoruz” dediler. Kötekli esnafı, “Barış Esen’in aday olmasına olumlu bakıyoruz. Genç fikirlerin olmasını istiyoruz. Başarılı olması için sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.

BARIŞ ESEN KİMDİR?
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konaklama İşletmeciliği 4. sınıf öğrencisi. 1986 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta, liseyi Çaycuma Oktay Yurtbay Anadolu lisesinde tamamladı. 4 yıl ticaretle uğraştı. Yerel bir radyoda sunuculuk ve program yaptı. 2008 yılında askerlik görevini tamamladı. 2010 yılında girdiği üniversite sınavlarında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konaklama İşletmeciliği bölümünü kazandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48