Başkan Kaya'dan şube başkanına tepki!...

Başkan Kaya'dan şube başkanına tepki!...

Başkan Kaya'dan şube başkanına tepki!...

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD)Başkanı Ümit Kaya, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören'in hakemlere yönelik  açıklamasını kınadı. Başkan Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Geçtiğimiz günlerde İl Hakemimiz Sayın Furkan Topalahmetoğlu'na küfür,hakaret ve tehditler eden Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi  öğretmeni Ali Özdemir'i şiddet ve esefle kınadığımızı belirterek yaşanan olaydan ötürü camia olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmiştik. Kamu-Sen'e bağlı Türk  Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sayın Şahin Ören'in yapmış olduğu açıklama ise üzüntümüzü ikiye katlamıştır. Özellikle de ÖĞRETMENLİK gibi kutsal bir meslek  aleyhinde hiç bir zaman söylemediğimiz ve söylemeyeceğimiz aleyhte sözleri, sözlemişiz gibi basına aksettirmesi olayı çarpıtmaktan başka birşey değildir.  Sayın Ören unutmasın ki! Camiamızda Öğretmenlik mesleğini layıkıyla yerine getiren, topluma ve spor kamuoyuna örnek olan Hakem ve Gözlemcilerimiz var.  Bizler Öğretmenleri sadece sınıfta ve okulda değil her platformda önemsiyor ve seviyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün söylemiş olduğu gibi "Öğretmenler  her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır."  Bizim üzüntümüz de bundandır ki savunmuş olduğu üyesi Ali Özdemir, Kamu görevi yapan Hakemimize küfür ve hakaret etmiş, örnek olması gerekirken tehdit etmiş,  öncü ve önceliyici olması gerekirken saldırgan olmuştur. Kısacası Öğretmen olduğunu unutup, holigan taraftar edasına bürünmüştür.  Sayın Öner, bahsi geçen Ali Özdemir'in, Hakemimiz Sayın Furkan Topalahmetoğlu'na hiç birşey yapmadığını iddia etmektedir? Savunmuş olduğu Özdemir'in tutumlarını  1'i bayan olmak üzere diğer Hakemlerimizde duymuştur ve olaya şahitlik yapmıştır. Hakemlerimizle beraber 1 Saat Emniyette suç duyurusu için ifade verdiğimiz de  aşikardır. Durup dururken bu zamana denk kim kimin hakkında durup dururken şikayetçi olmuştur. Buna kargalar bile güler...

Ayrıca Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sayın Şahin Ören'in "hakemlerin yaşanan olaylar da hiç suçu yokmuş gibi davranması kabul edilemez" söylemini ise gülünç  bulduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Sayın Ören, Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı mıdır, yoksa her hangi bir Futbol Kulübünün kulüp başkanı mıdır? Futbol ile  ne kadar ilgisi ve bilgisi vardır ki Futsal maçlarında görevlendirilen Futbol hakemlerinin çoğunun , futsal oyun kurallarını bilmediğini ifade etmektedir.  Örneğin hayatında kaç defa FUTSAL maçı izlemiştir ki futsal oyun kurallarını yorumlamaktadır ? Ne Zamandır Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen İl Temsilcileri  Basın açıklamalarında Hakem hatalarına yer vermektedir?

Sayın Ören'in Hakemlerimiz aleyhinde söylemiş olduğu seviyesiz, saygısız hata yapıyorlar söylemine katılmadığımızı, asıl temsilcisi olduğu sendikanın üyesi olan  Ali Özdemir'i savunmak isterken kendisinin bu tür hatalara düştüğünü hatırlatmak isteriz. Sayın Ören'e önerimiz şudur ki; Üyelerinin hak ve menfaatleri doğrultusunda  çalışmalar yürütürken hak ve Adalet ilkesini unutmamasıdır. Sendikalarının amaç ve ilkeleri doğrultusunda hareket etmesidir. Fair Play düşüncesinin yayılmasına ve  geleceğin spor öğretmenleri, antrenörleri ve yöneticilerinin Fair Play felsefesini benimseyip, yetiştirecekleri öğrencilerine bu ruhu aşılamaları adına, ülke sporuna katkıda  bulunmak için oluşturulan projelere olumlu destekler vermesidir. 

Kamuoyunun da bilmesini isteriz ki , Hakem hataları ile ilgili öz eleştiri her zaman yapıyoruz! Yeri geldiğinde elbette istemeden de olsa hatalar  olabiliyor. Ama bu hatalar hiç kimseye küfür etme, hakaret etme, tehdit etme hakkını vermiyor. Görmeyi istemediğimiz bu tür saldırı olayları nedeni ile Kamuoyunu meşgul ettiğimiz için, Hakem ve Gözlemcilerimiz adına özür diler, özür dilemesi gerekirken inkar ve iftira yolunu seçenleri ise Saygıyla Kamuoyunun takdirine bıraktığımızı belirtiriz"dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER