Penaltıyı iptal ettiren futbolcudan Fair Play örneği

Penaltıyı iptal ettiren futbolcudan Fair Play örneği

Penaltıyı iptal ettiren futbolcudan Fair Play örneği

Zonguldakta Deplasmanlı Amatör Ligde Çaycumaspor, Ontemmuzspor ile karşılaştı. Maçın ilerleyen bölümlerinde orta hakem Osman Yılmaz, Çaycumaspor lehine penaltı verdi. Ancak Çaycumasporlu futbolcu Kenan Bökrü, penaltıyı iptal ettirerek topun eline çarptığını söyledi. Hakem ise penaltıyı iptal ettiren futbolcuya sarı kart verdi. 
Deplasmanlı Amatör Ligde Çaycumaspor, 27 Kasım 2016 günü Fener Sahasında Ontemmuzspor ile karşılaştı. Çaycumaspor zirve için mücadelesini sürdürürken, Ontemmuz ise kümede kalmak için çabasını sürdürdü. Çaycumsporun 2-1 yenik duruma düştüğü maçın 76. dakikasında hakem Osman Yılmaz, Çaycumaspor lehine penaltı kararı verdi. Ceza sahası içerisinde Ontemmuzsporun futbolcusunun topa elle müdahale ettiğini işaret eden hakem penaltı noktasını gösterdi.
Bunun üzerine hakeme giden Çaycumasporun futbolcusu Kenan Bökrü, topun kendi eline çarptığını belirterek pozisyonun penaltı olmadığını söyledi. Hakem ise penaltıyı iptal ederek topun Kenan Bökrüye sarı kart gösterdi. Fair-Play örneği sergileyen Kenan Bökrü, hem kendi takımından hem de maçı izleyen taraftarlardan büyük alkış aldı. Çaycumaspor ise maçta 3-2 galip geldi. Takımın iki golünü ise penaltıyı iptal ettiren Kenan Bökrü attı.
Aynı zamanda öğretmenlik de yapan Bökrü, galip geldikleri için sevinçli olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48