ABİSİNİ ÖLDÜRÜP, GÖMEN ZANLI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Abisini öldürüp, gömdükten sonra suçunu itiraf eden zanlı tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

ABİSİNİ ÖLDÜRÜP, GÖMEN ZANLI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
gundemeregli.com-Bartın´da abisini öldürüp, gömdükten sonra suçunu itiraf eden zanlı tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi. 

Bartın´ın Kumluca Beldesi Kirsinler Köyü Dağyolu Başı ormanlık alanda 5 gün önce meydana gelen abi kardeş arasında çıkan erken evlenme tartışması cinayetle sonuçlanmıştı. Abisi Aydın Arslan’ı ormanlık alanda tüfekle öldürüp daha sonra cesedinin gömen Ramazan Arslan karakoldaki işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle Ulus Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyeye girişi sırasında Arslan sorulan sorulara cevap vermedi. Olayla ilgisi olduğu şüphelenilen Ramazan Arslan’ın arkadaşı E.U da ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alındı.

İddiaya göre Ramazan Arslan (19) ve Aydın Arslan (29) adlı iki kardeş Denizli´de ikamet eden iki teyze kızı ile görüşmeye başladılar. Ramazan Arslan 5 ay sonra askere gideceği için abisinden önce evlenmek istedi. Abisi Aydın Arslan kendi ilişkisinin bozulması korkusu ile bunu kabul etmedi. Bu olaya sinirlenen Ramazan Arslan abisini konuşmak için köylerindeki ormanlık alana çağırdı. İki kardeş arasında çıkan tartışmada Ramazan Arslan yanında getirdiği tüfekle abisini vurarak öldürdü. Abisini ormanlık alanda ağaçların arasına gömen küçük kardeş Ramazan Arslan olayda kullandığı tüfeği de ormanlık alana attı. Olaydan dört gün sonra Denizli´den sevdiği kızı kaçıran Ramazan Arslan, yapılan nikâhtan hemen sonra Kumluca Jandarma karakoluna giderek abisini öldürdüğünü itiraf etti. Jandarma ekipleri Ramazan Arslan´ı ormanlık alana getirerek keşif yaptırdı. Ramazan Arslan ormanda abisini gömdüğü yeri gösterdi. Olay yerine gelen Ulus Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ekipleri cesedi gömülü olduğu yerden çıkardı. Aydın Arslan´ın cesedi Ulus Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken kardeşi Ramazan Arslan ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürülmüştü.

Ölen Aydın Arslan´ın dört gündür kayıp olduğu ve köylüler tarafından arandığı öğrenildi. Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48