Alaplı ilçe girişine dev şelale yapılacak

Alaplı Belediyesi ilçeyi cazibe merkezi bir İlçe yapma yolunda projelerini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Alaplı ilçe girişine dev şelale yapılacak
Alaplı Belediyesi ilçeyi cazibe merkezi bir İlçe yapma yolunda projelerini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. 
Belediye Başkanı Nuri Tekinnin seçim vaatlerinden olan 5 kademeden oluşan 56 metre boyunda ve 8 metre yüksekliğinde Akan Şelale çalışmaları bittiğinde ilçe girişine bir güzellik katacak.
Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yaklaşık 200 bin liraya mal olacak şelale tamamlandığında ilçeye güzel bir görüntü kazandırılması için başlatılan çalışmaları 2016 yılı hedefleri arasında gösterdiği şelalenin yapımına geçtiğimiz günlerde başlandığı belirtildi. 
Akan Şelale projesi önümüzdeki günlerde ihale aşaması bittiğinde, şelalenin 2-3 ay içerisinde tamamlanacağı bilgisi verildi. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Nuri Tekin ilçeyi her geçen gün daha da yaşanabilir bir kent yapabilmek için çalıştıklarını belirterek şöyle dedi:
Alaplımızı cazibe merkezi yapabilmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz .Alaplı Köprüsünden geçen her vatandaşlarımız ilçemize girerken büyüleyici güzelliği ile herkesi karşılayacak dev şelalemizin bir aya kadar temelini atmayı planlıyoruz. Alaplı eski Giriş yolun kenarında bulunan duvardan aşağıya doğru akacak bir yapay şelalenin çevresinde su ve ışık oyunları, ve doğal kayalardan oluşan bir kaya bahçesi, kaya bahçesinin önünde de dinlenme ve fotoğraf çektirme alanları olacak. bu çalışmalar ilçemize ayrı bir renk katacak. Şelalenin ilçemizin güzelliğine güzellik katacağını düşünüyoruz. Şelalemizin Alaplımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. İlçemiz projelerimizle değişimi yaşamaya devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48