Çakır, 30 yıllık su ihtiyacını karşıladık

Çakır, 30 yıllık su ihtiyacını karşıladık

Çakır, 30 yıllık su ihtiyacını karşıladık
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, Velidağı Köyünde yapılan 380 Bin TL’lik proje ile 30 yıllık su ihtiyacı karşılanan Külah ve Şamlar köyü halkıyla bir araya geldi .Beraberinde AK Parti Kdz. Ereğli İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Sadettin Arslan, Bazı Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kdz. Ereğli EKM Kdz. İlçe Başkanı Erol Acar ve Parti Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan 20 kişilik heyet ile birlikte Şamlar Köyünde haftada bir kurulan halk pazarını gezen ve burada esnafla bir araya gelen Çakır ve partililer, Şamlar Köyü Muhtarı Ayhan Duman, Külah Köyü Muhtarı Cavit Keser, Asarlı Köyü Muhtarı Nevzat Durmuş ve Ortacı İsmail Yoldaş ve kalabalık yöre halkı tarafından sevgi seli ile karşılandı.Çakır burada yaptığı konuşmasında, Kdz. Ereğli köylerinde hizmetlerin aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, vatandaşların sorunlarını çözme adına her türlü çalışmayı ortaya koymaya devam edeceklerini kaydetti.

380 BİN TL, ÖDENEK AYRILDI

Şamlar ve Külah Köylerinde daha önce su sıkıntısı bulunduğunu ve bunu aşmak amacıyla Zonguldak Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü bütçesinden 380 Bin TL bütçe ayırdıklarını anlatan Çakır şunları söyledi:“Burada vatandaşlarımız bizlere su sorunları olduğunu ilettiler. Proje gerçekleşmeden önce 2 günde bir pompayla köylere su basılıyor, özellikle yaz aylarında ciddi su sorunu yaşanıyordu. Birde bunun yanı sıra muhtarlık 2 bin TL elektrik faturası ödüyordu. Bizde Velidağı Köyünden cazibeli su sağlayarak Şamlar ve Külah halkımızın kullanımına sunduk. Şimdi bu köylerimizin en az 30 yıllık su ihtiyacını karşılamış olduk. Cazibe su sayesinde hiçbir elektrik gideri de olmayacak. Kendilerine hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti iktidarımız köylerde yaşanan sorunları çözme adına gecesini gündüzü katmaktadır.

“SAĞLIK OCAĞI KÖY OKULU GÜNDEMDE”

Diğer yandan yine Şamlara bağlı Esentepe mahallesinde köy tüzel kişiliğine ait binamız var. Buranında çevrede bulunan 5 köyü kapsayacak şekilde Sağlık Ocağı yapılması talebi var. Bu talebi de, ilgili yerlerde görüşüp neticelendireceğiz. Köy okulumuzun da aynı şekilde tadilat ihtiyacı var. Bu sorunları kökten çözmek amacıyla çalışmalarımız devam edecek.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48