Çaturoğlu, Zonguldak’ın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ve beraberindeki komisyon üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde ağırladı.

Çaturoğlu, Zonguldak’ın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ve beraberindeki komisyon üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde ağırladı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bütçenin komisyondan geçmesinden sonra komisyon başkanı ve üyelerine külliyede kahvaltı verdi. Kahvaltıda terörle mücadele konusu gündeme geldi. Terörle mücadele konusunda yapılan çalışmalar anlatıldı ve milletvekilleri bu konu hakkında görüşlerini ve bölgelerine ilişkin sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu.
Zonguldak’ın geçmişte Türkiye ekonomisine ciddi katkılarda bulunduğunu hatırlatan Çaturoğlu, ziyarette Zonguldak’ın sorunlarını da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı. Çaturoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
“İnsan hakları boyutu ihmal edilmeden terörle başarılı bir şekilde mücadele edildiğini, bu mücadelenin ülkemizin hem doğusunda hem batısında takdir gördüğünü, ancak terörün siyasi, basın, finansal ve uluslararası ayağı ile de mücadele edilmesini ve bunların çökertilmesi gerektiğini belirttim. Zonguldak geçmişinde Türkiye ekonomisine çok ciddi katkılarda bulunmuş gerek madencilik gerek demir-çelik gerek ağır sanayi ve diğer sektörler bakımından ekonominin belkemiğini teşkil etmiş, belirli bir refah düzeyini yakalamış, birçok ilkleri yaşamış bir vilayet olduğunu, ancak daha sonra bu madenciliğin ve çelik endüstrisinin katma değerinin azalmasından dolayı da oldukça sıkıntılı günler yaşadığını, daha önce göç alan bir İl’ken şimdi göç veren bir İl olduğumuzu anlattım. Çözüm önerisi olarak da “İlimize özel bir kalkınma projesi” uygulanması konusunda Cumhurbaşkanımızdan destek istedim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise genel olarak Türkiye´nin son durumunu değerlendirdi, birçok konudaki bakış açısını ortaya koydu. Türkiye´nin zor süreçten geçtiği bugünlerde bu tür buluşmalar anlamlı ve önemlidir. Bizim bu konudaki görüşlerimize Sayın Cumhurbaşkanımızın değer vermesi tabii ki bizim açımızdan da çok önemlidir.”
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48