CHP HERŞEYE RAĞMEN ÇELENGİ KOYDU

Tören esnasında çelenk koyamayan CHP törenden sonra çelengini koydu.

CHP HERŞEYE RAĞMEN ÇELENGİ KOYDU
gundemeregli.com- Ereğli ilçesinde, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Cumhuriyet Halk Partisi’nin çelengi tören sırasında alana alınmadı. CHP’liler çelenklerini resmi törenin sona ermesinin ardından Atatürk Anıtı’na sundu.
Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yılı nedeniyle Kdz. Ereğli ilçesi Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kaymakamlık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ile Kdz. Ereğli Belediyesi’nin çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Tören devam ettiği sırada anıta çelenk koymak isteyen CHP’lilere polis izin vermedi. Bunun üzerine tören alanında yerini alan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal resmi törenin sona ermesinin ardından partililerle birlikte CHP’nin çelengini Atatürk Anıtı’na sundu.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, tören sırasında çelenk koymalarına izin verilmemesine tepki göstererek “Cumhuriyet Bayramı´nda, Cumhuriyet´in 90. yılında Cumhuriyet´i kuran parti çelenk koyamıyorsa üzüntü verici ” dedi.
Kartal, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Biraz önce Cumhuriyetimizin 90 yılı bir buçuk dakika süren resmi bir programla sona erdirilmek istendi. Ama Cumhuriyetçi, Atatürkçü, devrimci güçler olarak cumhuriyete ve cumhuriyetin değerlerine, Atatürk’e bugün olduğu gibi, geçmişte olduğu gibi, yarın da hep birlikte omuz omuza sahip çıkma cesaretini gösteriyoruz, göstereceğiz. Bundan bizi hiç kimse hiçbir güç alıkoyamayacak. Biz hiç kimseyle cebelleşmek istemiyoruz. Hiç kimseyle kavga etmek istemiyoruz. Ancak Cumhuriyet değerlerine de saygı gösterilmesini istiyoruz.
CHP’liler hep birlikte gençlik marşını söyledi, ardından andımızı okudu. CHP’liler daha sonra anıt önünden olaysız dağıldılar.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48