Emekliler toki için yer tahsisi bekliyor

Emekliler toki için yer tahsisi bekliyor

Emekliler toki için yer tahsisi bekliyor
Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Zonguldak’ta emeklilerin TOKİ için yer tahsisi beklediğini hatırlattı. 

İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, uzun süredir yetkililere konuyu aktardıklarını ifade etti. Zonguldak haricindeki bütün illerde yer tahsisi ile ilgili çalışmaların olduğuna dikkat çeken Sarıoğlu, şöyle dedi:

“Emekliler açlık sınırının altında maaş alıyor. Aylardır yıllardır Zonguldak’tan giden parlamentodan bizleri temsil eden milletvekillerimize, Türkiye’yi idare eden yetkililerimize durumumuzu, konumumuzu sürekli anlatıyoruz. Biliyorsunuz TOKİ ile ilgili Başbakanımız karar aldı. 250 lira taksitle 240 ay vadeli fakat ne hikmetse Bartın ve Karabük’te, diğer illerde belediye başkanları, kent konseyi başkanları yer buluyor. Çalışmalar başlıyor. Ama Zonguldak’ta ne belediye başkanımız yer veriyor. Ne kent konseyi başkanımız bu konuyla ilgileniyor. Onun için biz emekliler olarak üzgünüz. Ama zor günler atlattığımız için biz sürekli şunu söylüyoruz. Önce vatan sonra biz diyoruz. Yıllarca bunu söyledik. Çok korkunç günler atlattık. İnşallah bu günler sağlıklı bir şekilde atlatılır. Önümüzdeki günlerde beraberce herkes kendisi ile ilgili meseleyi değil Zonguldak ile ilgili meseleyi ya hep beraber savaşarak konuşarak bu işi halledeceğiz. Ya da başarısız olacağız. Onun için meselemiz müşterek. Ben her zaman GMİS’e destekçi olurum. Ama genel başkanımız genel başkanımızın bir kere bile olsa emeklilerin adını ağzına almasını diliyorum. Çünkü Türkiye’de memur konfederasyonları memur emeklilerinin adını ağzına alıyor. Ama işçi konfederasyonları işçi emeklilerinin adını ağzına almıyor. Hangi mahalleye hangi köye gidilirse gidilsin, emeklilerle muhatap olunuyor. Zonguldak’ı idare edenler. Emekliyi kimse hafife almasın.”
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 06:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48