EREĞLİ BELEDİYESİNDEN KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

EREĞLİ BELEDİYESİNDEN KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

GÜNDEM TV
gundemeregli.com-
Kdz Ereğli Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Mevlid-i Şerif ve Tasavvuf müziği programı düzenlendi.

Amfi Tiyatroda düzenlenen Mevlid-i Şerif ve Tasavvuf Müziği Programı etkinliğine AK Parti 22 ve 23. Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,Belediye başkan yardımcısı Esra Alpago, Kdz Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak ,AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır,Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kdz Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Bizleri yaratan bizlere daha iyi imkânlar sunan bizleri yaşatan ve güzel ortamda bu güzel atmosferde buluşturan yüce Rabbimize hamd olsun. ve hepimizin sevgilisi büyük insan en büyük model en güzel örnek Hz. Muhammed’e salahat ve selam olsun diyerek başladığı konuşmasında Şunları söyledi; “Değerli Ereğliler bu yüce Dinde Peygamber soluğunu ,bu güzel atmosferde daha güzel hissedebilmek hep beraber yüce Peygamberimizin “Kutlu Doğum Haftasında güzelliklere ortak olma adına buradayız. O Yüce Rabbim şefaatinden sizleri bizleri hepimiz mahrum eylemesin ,O Yüce Resulün, O Yüce insanın hayatımızda önemli yeri olması gereken kur’anı güzelliklerden ,ahlaki güzelliklerden ve kıymetli değerlerimizden hiçbir şekilde rabbim bizleri mahrum etmesin” dedi.

KUTLU DOĞUM HAFTAMIZ “ MÜBAREK OLSUN,

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yaptığı konuşmasında, Kutlu doğum Haftasının Ülkemizde oluşan kardeşlik havasının sürmesine vesile olmasını dileyerek şunları söyledi; “Allah’ın selamı rahmeti bereketi afiyeti üzerinizde olsun,” Kutlu Doğum Haftamız “ mübarek olsun, Kutlu Doğum yüreklerimizin ülkemizin İslam âleminin ve bütün insanlığın merhametle onarılmasına vesile olsun, Allah katın da makbul olan tevazu, itidal üzerine olanıdır, Buda her hak sahibine alacağını vermektir. Halka karşı mütevazı olmak ise huzur ortamı sağlamak söz ve konuşmalarından güler yüzlü ve umut verici olmak sorulara yumuşak cevap vermek, davetlere icabet etmek, ihtiyaçları karşılamak ve kendisini halktan üstün görmemektir. Peygamberimizin samimiyet anlayışı bu temellere dayanır, ibn macenin rivayet hadisi şöyle der, “Bir gün adamın biri peygamber efendimizin huzuruna çıkar,Peygamberlik heybetinden titremeye başlar,durumu fark eden Hz. Peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur; “Kendine gel ben bir hükümdar değilim,ben ancak kureyş kabilesinden kurumuş et yiyen bir kadının oğluyum,Selam Sana Ey Nazlı Nebi,Selam Sana Göz Bebeğim,Mevlamın Kudreti ile Selam,Selam Sana Nuri Dilara,Selam Sana Hak Habibi, Rahmanın kudreti ile selam,Rebiülevvel ayının 12.gecesi 21.yüzyılın olağanca genişliği ile yeryüzü ve Efendiler Efendisi gönüllerde doğmaya devam ediyor,Allahın emaneti olunuz” dedi.
Program konuşmaların ardından ,Mevlid-i Şerif ve Tasavvuf müziği eşilğinde devam etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2014, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48