EREĞLİ HABERAL’I BAĞRINA BASTI

EREĞLİ HABERAL’I BAĞRINA BASTI

gundemeregli.com-Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak, Ergenekon Davası’ndan 4 yılı aşkın bir süre tutuklu bulunan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın 10 Ağustos 2013 günü gerçekleştirdiği Karadeniz Ereğli ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Posbıyık Basın Danışmanlığı aracılığıyla yayımladığı açıklamada şunları ifade etti.

“Dört yıl dört ay tutuklu olarak yargılandığı davanın tamamlanmasıyla birlikte özgürlüğüne kavuşan ve kendisini çok seven hemşehrilerinin arasına dönen değerli milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’a kavuşmuş olmamızdan dolayı duyduğum mutluluğun tarifi mümkün değildir.Suçunun ne olduğunu dahi bilemeden geçen tutukluluk süresinin sonunda kucaklaşma fırsatını bulduğumuz Sayın Haberal’ı Zonguldak ve Karadeniz Ereğli çok özlemişti. Sadece yurdumuzun değil dünya biliminin en önemli değerlerinden biri olan Mehmet Haberal gibi bir ismin Silivri’de bunca sene tutuklu bulunmasına gönlümüz hiç razı gelmemişti. Hele ki, milli iradenin oylarıyla Zonguldak gibi emeğin başkenti olmuş bir kentin milletvekili olmaya hak kazanan birinin, bu iradeye rağmen demir parmaklıklar ardında özgürlüğünden mahrum bırakılması kabul edilebilir bir durum değildi. Neticede bu karanlık günler, en azından Sayın Haberal ve bizler için sona erdi. Değerli milletvekilimiz özgürlüğüne biz de kendisine kavuşmuş olduk.

Bu mutluluğu doyasıya yaşadığımız günlerde, tutuklu bulunduğu uzun yıllar boyunca kendisini her zaman sevgiyle ve saygıyla hatırlayan hemşehrilerini unutmadığını gösteren ve Ramazan Bayramı’na denk gelen günlerde tüm yoğunluğunu bir kenara bırakarak vatandaşlarıyla kucaklaşan Sayın Haberal’ın kentimize gerçekleştirmiş olduğu anlamlı ziyaret de mutluluğumuzu pekiştirmiştir. Milletvekilimizi Karadeniz Ereğli’mizde ağırlamak bizlere onur vermiştir. Kendisine bu vesileyle, Karadeniz Ereğli halkına göstermiş olduğu bu yakınlık için medyun-u şükran olduğumuzu ifade etmek isterim.

Dört yılı aşkın bir süre tutuklu bulunmasına ve özgürlüğü kısıtlanmasına rağmen Sayın Haberal’ı sağlıklı ve zinde görmek bizleri ayrıca sevindirdi. Bundan önceki açıklamamda da ifade ettiğim gibi, özgürlüğü elinden alınmış ve neyle suçlandığını bile tam bilmeden demir kapılar ardına kapatılmış biri olmasına rağmen Sayın Haberal’ın gözlerine dahi yansıyan hırsı hepimiz için, tüm Zonguldak ve Karadeniz Ereğli için artı bir güç olacaktır.

Sayın Haberal’ın kentimizde yaptığı konuşmada, henüz her şeyin yeni başladığını ve yolumuzun uzun olduğunu, şimdi mücadele zamanın geldiğini ifade eden sözleri bizlere de ayrı bir şevk vermiştir. Şundan eminiz ki, gerek Zonguldak’ın gerekse de Karadeniz Ereğli’nin sesi bundan böyle çok daha gür çıkacaktır. Mehmet Haberal’ın önderliğinde bir araya gelerek oluşturacağımız güçle, sorunlarımızın çözümü ve beklentilerimizin karşılanması noktasında yapacağımız hiçbir girişim boşa çıkmayacaktır.

Hepimizin temel hedefi Zonguldak’ı ve dolayısıyla da bölgemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürkçü ve Cumhuriyet aşığı kentin insanları olarak Sayın Haberal’ın da aramıza katılmasıyla birlikte, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yoldaki yürüyüşümüz devam edecektir.

Bu düşünceler ışığında Sayın Haberal’a bir kez daha ve gönülden ‘hoş geldiniz’, diyorum. Sayın Haberal’ın aramıza katılmasının önce Zonguldak’ımıza ve Karadeniz Ereğli’mize, ardından da tüm yurdumuza hayırlar getireceğine yürekten inandığımı bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48