Hakkari´de çatışma, 8 Şehidimiz çok sayıda yaralı Askerimiz var

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari´de Çukurca Çığlı Üs Bölgesi´nde teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin ve helikopter kazasında da 2 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Hakkari´de çatışma, 8 Şehidimiz çok sayıda yaralı  Askerimiz var

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir denildi.

Açıklama şöyle devam etti:Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup, operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48