HAYAT HİKAYELERİ YÜREK BURKTU

HAYAT HİKAYELERİ YÜREK BURKTU

gundemeregli.com-Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen Maden faciasında bilanço her geçen gün atmaya devam ediyor. Son belirlemelere göre 284 ailenin evine ateş düştü. Gelen her acı haber ile gözyaşları sel oluyor. Ölen madencilerin hayat hikâyeleri ise yürük burkuyor. Maden ocağında hayatını kaybeden İsmail ve Süleyman Çata kardeşlerin hikâyesi yürek burktu. 32 yıl önce birbirlerine sarılı bir şekilde dünyaya gelen Çata kardeşler, yine birbirlerine sarılarak dünyadan göç etti.

Soma ilçesindeki maden faciasından bir dram ortaya çıktı. Tek yumurta ikizleri olarak birbirlerine sarılmış halde doğan 32 yaşındaki İsmail ve Süleyman kardeşlerin, aynı gün askere gittikleri, 2009 yılında aynı gün evlendiği, maden ocağında birbirine sarılmış halde ölü olarak bulundukları ve yan yana defnedildikleri belirtildi.
Maden ocağında hayatını kaybeden İsmail ve Süleyman Çata kardeşlerin hikâyesi yürek burktu. 32 yıl önce birbirlerine sarılı bir şekilde dünyaya gelen Çata kardeşler, yine birbirlerine sarılarak dünyadan göç etti. Aynı okula giden, aynı gün askere giden, aynı anda madende işe başlayan ve aynı gün evlenip birlikte düğün fotoğrafı çektiren ikizler, maden ocağında çıkan patlamada birlikte öldü. Doğdukları günden bu yana birbirlerinden ayrılmayan ikizlerin, madende sarılmış halde bulundukları öğrenildi.

GERİYE ACI TABLO KALDI
1982 yılında doğan tek yumurta ikizi İsmail ve Süleyman kardeşler, geçimlerini sağlayabilmek için çareyi maden ocağında çalışmakta buldu. Bugüne dek neredeyse her şeyi birlikte yapan ikizler, aynı gün askere gitti. 2004 yılında olacaklardan habersiz maden ocağında işe başlayan ikizler, 2009 yılında evlendikleri Fatma ve Muşide ile aynı düğün salonunda hayatlarını birleştirdi.
Ateş düşen baba ocağında, İsmail Çata’nın eşi Fatma ve 2,5 yaşındaki ikiz kızları Sude ile Buse, Süleyman Çata’nın eşi Muşide ve 4 yaşındaki oğlu Ahmet ikizlerden geriye kaldı.

“ANNE KARNINDAKİ GİBİ SARILMIŞLAR”
Gözüyaşlı anne Sevim Çata, onları dokuz ay karnında taşıdığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: Doğduklarında birbirlerine yapışık doğdular sonra birbirlerinden hiç ayrılmadılar. Çok düşkünlerdi birbirlerine. Birlikte düğün yaptık. Allah onları çift verdi, gelinleri de çift versin dedim. Cenazelerini de bir yolladım. Yer altında birbirlerine sarılmışlar. Anne karnındaki gibi sarılmışlar. Eğer yetkililerin bir hataları varsa cezalarını bulsunlar.” Baba Ahmet Çata ise ikizlerin ekmek parası için madende çalışmak zorunda kaldıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48