Herkes Bayramda,Onlar Nöbette

Kdz.Ereğli´de polis, itfaiye ve 112 sağlık görevlileri, Kurban bayramında görevlerinin başında kaldı.

Herkes Bayramda,Onlar Nöbette
 Kdz.Ereğli´de polis, itfaiye ve 112 sağlık görevlileri, Kurban bayramında görevlerinin başında kaldı.
Kdz. Ereğli ilçesinde Kurban Bayramı, bayram namazının kılınması ile kutlanmaya başladı. Camilere akın eden vatandaşlar bayram namazının ardından birbirleri ile bayramlaştı. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler, itfaiye erleri ve 112 sağlık görevlileri bayramı ailelerinden uzakta görevlerinin başında karşıladı. Polis ekipleri sabah saatlerinden itibaren camilerin çevresinde görev alıp asayişi sağlarken çıkabilecek muhtemel olaylara karşı nöbette kaldı. Camilerden çıkan vatandaşlar polis memurlarının bayramını kutladı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde itfaiyeciler ailelerinden uzakta birbirlerinin bayramını kutladı. Sabah saatlerinde Kışla Mahallesi Potbaşı Sokaktaki istasyona gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş itfaiye çalışanları ile tek tek tokalaşıp bayramlarını kutladı. Mahalledeki bazı vatandaşlarda itfaiye müdürlüğünü ziyaret ederek olası yangınlara karşı nöbet tutan itfaiye erlerinin bayramlarını kutladı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, herkesin ailesi ile birlikte Kurban bayramını kutladığını belirterek itfaiye erlerinin olası yangınlara karşı nöbetlerinin başında olduğunu söyledi. Ateş konuşmasında, “Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum. Bugün bir kurban bayramını daha idrak etmiş olduk. Görev gereği bizim bayramımız yok. Herkes bugün ailesi ile bayramlaşırken 24 saat halkımızın can ve mal güvenliği için buradayız. Bu kutsal görevde bugün tam gün bizlerle birlikte sizlerle beraber geçireceğiz. Yarın artık işten çıktıktan sonra 3 gün boyunca bayramı ailenizle birlikte dolu dolu geçirmenizi temenni ederim dedi.
Kdz. Ereğli ilçesi Kavaklık mahallesi girişinde bulunan 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görevli 112 ekipleri de Kurban bayramını nöbetlerinde karşıladı. 112 sağlık görevlileri Kurban bayramında da çalışarak çıkan vakalara müdahale etti.
Kdz. Ereğli ilçesinde vatandaşlar sabah saat 10.00’dan itibaren kurbanlarını keserek, bayramı aileleriyle birlikte kutladı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48