Heryerde çalışma var

Karadeniz Ereğli Belediyesi tüm müdürlükleriyle şehrin muhtelif mahallerinde kaldırım genişletme, taşduvar, ışıklandırma, park alanı, düzenleme ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Heryerde çalışma var
Karadeniz Ereğli Belediyesi tüm müdürlükleriyle şehrin muhtelif mahallerinde kaldırım genişletme, taşduvar, ışıklandırma, park alanı, düzenleme ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Ereğli halkı, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ında bizzat incelediği çalışmalardan memnun olduğunu ifade ediyor.

Çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü, yıllardır ihmal edilen Korubaşı Mahallesi Alkaya yolunun, Radar mevkii girişinden Alkaya Merkezine kadar yol düzenleme ve iyileştirme çalışmasını program dâhilinde yapacak.

PENÇES-AYKAYA ARASINA YOL VE TAŞDUVAR

Başkan Uysal, Ereğli’nin her bölgesinde yapılan çalışmalarını sürdüğünü belirterek , “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında Korubaşı Mahallesi Pençes Sokakta Pençes ile TOKİ Toplu Konutları arasında 300 metre uzunluğundaki bağlantı yolu tek şeritli yol taş duvar çalışması ile genişletilerek çift şeritli yol haline getirdi. Söz konusu yolda yağmur suyu kanalları ve yol düzenleme çalışması da yapıldı.

BAĞLIK MAHALLESİ’NE ASFALT, AKARCA’YA PARK

Bağlık Mahallesi Hacı Abdurrahman Gül Sokakta da yaklaşık 450 ton sıcak asfalt kullanılarak yol düzenleme çalışmaları tamamlanırken, mahallenin 1 nolu Çamlık Sokağında ise halen sıcak asfalt ve yama çalışmaları hızla devam ediyor. Akarca Mahallesi Mustafa Güçeri Caddesinde ise yeni kurulması planlanan çocuk parkı ve fitness alanları için Fen İşleri Müdürlüğümüzce taş duvar çalışması sürüyor.

YOLLARA 8 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA BARİYER

Ayrıca Güldere Mahallesi’nde yolların daha güvenli olması için 1800 metre uzunluğunda oto kontrol bariyeri döşemesi bitirildi. Toplamda 8 kilometre uzunluğunda Kıyıcak, Göktepe, Dağlar, Kepez, Kocaali ve Çavdarlı gibi mahallelerimizin güzergâhlarında tehlike arz eden noktalardaki bariyer çalışmalarımız ise karayolları standartlarına uygun olarak yapılıyor.“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER