İki madencinin zehirlenerek öldüğü faciada karar çıktı

İki madencinin zehirlenerek öldüğü faciada tutuklu sanığa 5 yıl 6 ay hapis

İki madencinin zehirlenerek öldüğü faciada karar çıktı
Zonguldakta geçen yıl kaçak olarak işletilen maden ocağında iki işçinin zehirlenerek hayatını kaybetmesi olayında madenin sahibi olduğu iddia edilen tutuklu sanık Çetin K., 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 
Edinilen bilgiye göre, 31 Ağustos 2015 tarihinde Kırat Mahallesinde iddialara göre kaçak olarak işletilen kömür ocağında Ahmet Şen ve Erol Gün isimli iki maden işçisi karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Ocak sahibi olduğu iddiasıyla tutuklanan Çetin K., ikinci duruşmada tahliye edildi. 2. Ağır Ceza Mahkemesinde Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edilen Çetin K. ve maden mühendisi M.T. de hazır bulundu.
Tahliyenin ardından keşifler yaptığını söyleyen Çetin K., Farklı kişilerin bu ocakta çalışması sonrasında yasal işlem yapılmadığını gördüm. Benim bu olaylarla hiçbir ilgim bulunmamaktadır dedi. Ancak mahkeme heyeti Çetin K. hakkında Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma suçundan 5 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Maden mühendisi M.T. ise davadan beraat etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48