Madenci son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde TTK’ya ait bir maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden maden işçisi Sezai Arslanbaş, gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Madenci son yolculuğuna uğurlandı
İHA-Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde TTK’ya ait bir maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden maden işçisi Sezai Arslanbaş, gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı. 
Arslanbaş’ın cenazesi saat 14.00 sıralarında Zonguldak’ta otopsisi yapıldıktan sonra memleketi Bartın’ın Özbaşı köyüne getirildi. Cenazeye AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Arslanbaş’ın madenci arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
30 yaşındaki talihsiz madenci Sezai Arslanbaş’ın cenazesi evininin önünde Kur’an tilaveti okunup helalleştirildikten sonra, omuzlarda yaklaşık 1 kilometre ileride bulunan köy okulunun avlusuna taşındı. Cenazenin çok yoğun olması nedeniyle cenaze töreni köy okulu bahçesinde düzenlendi. Eşi Zeynep Arslanbaş ve anne Şahizer Arslanbaş tabuta sarılarak ağıtlar yakarken, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildiler.

“ARKADAŞLARIN BURADA SEN NEREYE GİDİYORSUN”

Arslanbaş’ın cenazesi cenaze töreninin yapılacağı alana omuzlarda taşındığı esnada eşi Zenep Arslanbaş tabuta sarılıp, “Canım eşim, benim her şeyim, arkadaşlarının hepsi burada nereye gidiyorsun” diye ağıt yaktı.
Kılınan cenaze namazının ardından Arslanbaş’ın cansız bedeni Özbaşı köyü aile mezarlığına defnedildi. Talihsiz madencinin Buğra Aslanbaş (7) ve Büğlem Arslanbaş (7) olmak üzere ikiz çocukları bulunuyordu.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 06:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER