Milletvekillerimizle uyum içerisindeyiz

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Mollabey Karabulak deresi 1 etap çalışmalarının sona gelindiğini bildirdi.

Milletvekillerimizle uyum içerisindeyiz

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Mollabey Karabulak deresi 1 etap çalışmalarının sona gelindiğini bildirdi.

Yavuz, Mollabey Köyü içinden geçerek Alaplı çayına akan Karabuluk Deresi 2. etap ıslah çalışması 2015 yatırım programına alındığını söyledi.

Derenin ıslahında Bölge Milletvekillerinin büyük desteği olduğunu ifade eden Yavuz, şöyle dedi:

“2012 yılında Karabulak deresinde ıslah çalışmaları sürerken aşırı yağışlar nedeniyle geçtiğimiz Temmuz ayında taşkın meydana gelmişti. Yarım kalan ıslah çalışmalarında yeni bir proje hazırlanarak ihaleye çıkartılmasının ardından ihaleyi alan firma 1 etap çalışmalarını tamamlamak üzere. Şuanda itibariyle dere içine beton dökülmek suretiyle yan duvar çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra 2.etap çalışmaları 2015 yılında başlanacak. 2. etapta Mollbey köprüsünden İlkokula kadar olan 500 metrelik alanda ıslah çalışması yapılacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra derenin kötü görüntüsü ortadan kalkarak taşkınlar önlenmiş olacak. Ayrıca Mollabey-Alaplı alternatif yol çalışması ve Alaplı çayı ıslah çalışmaları devam ediyor. Bölge Milletvekillerimizle uyum içerisinde çalışarak İlçemizdeki sorunları çözüme kavuşturuyor. Bize bu çalışmalarda destek veren Başkan Ak Parti Milletvekillerimiz, Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar’a, Sayın Valimize, Kaymakamımıza, İl genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

İncelemelere, Siyasi İşler Başkanı Yılmaz Can, Teşkilat Başkanı Ali Uysal, yönetim kurulu üyesi Savaş Karaca katıldı.

Dere içinde beton dökme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Yavuz şöyle dedi:

“2012 yılı sonunda başlanan Karabulak deresi ıslah çalışmalarında 1 etap çalışması tamamlandı. Bu çalışmaların daha önce tamamlanması planlanıyordu. Ancak geçtiğimiz Temmuz ayında Kapakulak deresinin taşması sonucu çalışmalar yarım kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48