Yapılmayan yola kendisini cep telefonu ile kaydedip tepki gösterdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Yasin Arslan kendisini cep telefonu ile çekip Ereğli-Devrek karayolunun yapılmamasına tepki gösterdi.

Yapılmayan yola kendisini cep telefonu ile kaydedip tepki gösterdi
 Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Yasin Arslan kendisini cep telefonu ile çekip Ereğli-Devrek karayolunun yapılmamasına tepki gösterdi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Aydın Köyü’nde yaşayan Yasin Arslan, Ereğli-Devrek karayolunda daha önce meydana gelen heyelan nedeniyle yolun çöktüğünü ve şu ana kadar hiçbir çalışma yapılmadığını söyledi. Cep telefonu ile kendisini kaydeden Yasin Arslan adeta bir gazeteci gibi yaşananları anlattı. Yasin Arslan konuşmasında “Burası Ereğli-Devrek karayolunun 65. Kilometresidir. Sevgili milletimiz, değerli halkımız; ağaçlar yaprak açtı, çiçek açtı, bahar geldi, yaz geliyor. Maalesef sel felaketinden etkilenen Ereğli-Devrek karayolunun halen yapılmadığını şu anda gözlerinizle görmektesiniz. Ben bunu halkımızla paylaşmak durumunda kaldım. Neden? Ereğli’den Devrek’e çıkarken yada Devrek’ten Ereğli’ye çıkarken kafamızda bin bir türlü sorular oluyor. Ben acaba Devrek’ten Ereğli’ye gidebilir miyim? Ereğli’den Devrek’e geçebilir miyim ? Bu yol tek yönlü bile olmayan bir yoldur. Biz daha önce buradan milletvekillerine seslendik. Aslında seslenmemek gerekiyor. Onların bize ‘Bir ihtiyacınız var mı?’ demesi gerekmiyor mu? Neden? Biz onları bizlere hizmet versinler diye Ankara’ya gönderdik. En küçüğümüzden en büyüğüne kadar dertlerimizi çözsünler diye onları Ankara’ya gönderdik ama ne yazık ki bir milletin vekiline ulaşabilmek adına telefon numaralarını dahi bulamıyoruz. Telefon numaralarını bulup aradığımızda danışmanları onları bize bağlamıyor. Bu ülkede milletin vekili olmak çok büyük bir şey. Ama millete vekillik yapabilmek ondan daha büyük bir şey. Sevgili milletimiz, sevgili vekillerimiz, değerli kaymakamımız, 155.şubenin şefi Nevzat bey; bu yolla ilgilenmediniz, ilgilenmiyorsunuz. Ben Kastamonu’ya bile buradan telefon açtım. Mustafa beye dedim ki; Ey Mustafa bey. Benim yolum yok” dedi.
Yasin Arslan milletvekilleri ve ilgili bürokratlardan yolun yapılması için çalışmalara başlamalarını istedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48