Zonguldak´ta bir ilk yaşandı

Zonguldak´ta bir ilk yaşandı

Zonguldak´ta bir ilk yaşandı
Zonguldakta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bir ilk yaşandı. Daha önce Garnizon Komutanlığı adına Atatürk Anıtı önüne çelenk koyan asker, bu kez polis ile birlikte Valiliğin çelengini koydu.
Zonguldakta Cumhuriyetin ilanının 93. yıl dönümü dolayısıyla Valilik binası önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. 27 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetedeki karara göre Garnizon Komutanlığı ibaresi protokolden ve çelenk sunma töreninden kaldırılmıştı. Zonguldak Valisi Ali Kaban ve Zonguldak Belediyesi Başkanı Muharrem Akdemir Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Törene; İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvinin yanı sıra Adanaya tayini çıkan Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak ve protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Her yıl Atatürk Anıtına polis tarafından konulan Valilik çelengi için bu yıl bir ilk yaşandı. Zonguldak Valisi Ali Kabanın Atatürk Anıtı önüne bıraktığı Zonguldak Valiliği çelengi görevli askeri inzibat ve polis tarafından taşındı. Vali Ali Kabanın ardından Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı. Tören; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48