AK PARTİ İL BAŞKANI TOSUN, KENTTEKİ ELEKTRİK VE SU SORUNU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AK PARTİ İL BAŞKANI TOSUN, KENTTEKİ ELEKTRİK VE SU SORUNU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak İl başkanı Zeki Tosun, kentte yaşanan elektrik su kesintisi ile açıklama yaptı.

Tosun açıklamasında, “Şehrimiz hafta sonu etkili ve yoğun fırtınalı kar yağışı etkisi altında kaldı. Başta Zonguldak İl Belediyesi olmak üzere tüm AK Parti belediyeleri olarak tedbirlerimizi aldık” diyerek şunları söyledi:

“Aşırı kar yağışı ve buzlanma sebebiyle çok sayıda iletken kopuğu, elektrik direklerinin yıkılması, hat üstüne ağaç devrilmesi, aynı zamanda kar yükü ve fırtına nedeniylede enerji nakil hatlarının zarar görmesi elektrik kesintisinin olmasına sebep oldu.

Bilindiği gibi şehrimizin su temini yapılan barajımızda elektrik kesintisi ile su pompalarının devre dışı kalmasıyla su kesintisi de yaşandı.

Elektrik kesintisi, sadece Zonguldak  Merkez değil, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinin bir kısmı ile Bartın’da Ulus ilçesinin bir bölümü ve merkeze bağlı bazı mahalleler etkilendi.

Hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasar ilgili kurum tarafından tespit edilmiş, en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmüştür. Çalışmalar kapsamında, kriz masası oluşturulup kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalar  devam etmiş olup, sahadaki ekiplerin sayısı 7/24 esasına göre en üst düzeye çıkarılmıştır. Elektrik ve su kesintisi kademeli olarak bölgelere geç saatlerde verilmiş vatandaşlarımız hizmet almaya başlamıştır.

AK Parti Belediyeleri tarafından kar yağışı nedeniyle gerekli tedbirler alınmış kar yağışından itibaren de çalışmalar başlamıştır. Geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıların hiç biri yaşanmamıştır.

Kısıtlamanın ardından başlayan mesaide hiç bir aksaklık yaşanmamış ve vatandaşlarımız iş yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmış,normal hayatına dönmüştür. Son dönemlerde yeni bir hastalık zuhur etmeye başladı. Gündemde kalabilmek adına özellikle İl Merkezindeki çalışmalar gözle görülür seviyeye gelince bir kesimi rahatsız etmeye başladı.

Göreve geldiğimiz günden beri Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan önderliğinde Zonguldak Belediyesi'nin hizmet anlayışını değiştirmiş ve şehrin kalkınması için vaat ettiği projeleri bir bir gerçekleştirmeye başlamıştır.

Siyaset arenasında kendine yer edinmeye çalışan kesimlerin yapmış olduğu bu mesnetsiz açıklamalar bizleri şehrimize hizmet etmekten asla alı koyamaz. Bu kar elinizde erir”

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam sanki haber spikeri
Adam sanki haber spikeri - 4 ay Önce

Haha haaaa

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39