Alay, "kısır çekişmeyi yok etmek için adayım"

Alay, "kısır çekişmeyi yok etmek için adayım"

Alay, "kısır çekişmeyi yok etmek için adayım"

CHP merkez ilçe binasında düzenlenen basın toplantısında Sevgi Alay, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Alay, delegelere destek çağrısında bulundu. 
Haksız yere birçok partili kadının istifaya zorlandığını savunan Alay, parti içindeki kısır çekişmeyi, dargınlığı ve kutuplaşmayı yok etmek istediğini söyledi.
Alay yaptığı açıklamada şunları söyledi; 

’GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Sevgili CHP Ailem, Değerli Yol Arkadaşlarım, Zonguldak’ın Güzide Basın Temsilcileri, hepinize hoş geldiniz diyor, Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum. Davetime gösterdiğiniz ilgi için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli Yol Arkadaşlarım halen Merkez İlçe Sekreteri olarak görev yapıyorum. Daha önce Merkez İlçe Eğitim Sekreterliği ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı Görevini yaptım. Şuan parti okulu eğitmeni ve Zonguldak Bölge Koordinatörü olarak görevimin başındayım.

1979 yılında İstanbul Şişli Lisesinde öğrencilik yıllarımda aktif siyasete başladım. Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ilkeleri doğrultusunda hareket ettim.

Partimizin değerli gönüldaşları, Merkez İlçede birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarım ve partili yoldaşlarımın önerisi, ailemin desteği ile 19 Ocak 2020 Tarihinde yapılacak olan Zonguldak Merkez İlçe 12.Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanlığına adayım. Sosyal demokrasi kavramını doldurmak, gerçek demokrasi değerlerini harekete geçirmek, parti içindeki kısır çekişmeyi, dargınlığı, kutuplaşmayı yok etmek, haksız yere birçok partili kadınlarımızın istifaya zorlanmasına sebep olanlara karşı kadınlarımızın kazanılmış haklarını geri almak,kadın haklarını savunmak ve kimsenin adamı olmadan da aday olunacağını göstermek için İlçe Başkanlığına aday oldum. Aday olmaktan da onur duyuyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine ulaşma yolunda sadece partimizin neferi olacağımıza söz veriyorum. Beni tanımayan arkadaşlara kendimi tanıtmak isterim. İzmir Olgunlaşma El Sanatları ve Giyim Mezunuyum, evliyim. Biri kız üç erkek, dört çocuk annesiyim. Büyük oğlum mimar, diğeri elektrik elektronik mühendisi, küçüğü tıp fakültesi 3.sınıf öğrencisi, kızım anaokulu öğretmeni. 30 yıldır eşimle birlikte Zonguldak’ta ticaretle uğraşıyoruz. Altı yaşımda, dedemin muhtar olmasından dolayı altı okla tanıştım. Cumhuriyet Halk Partisi İlkeleri ile büyüdüm. Asla partimin aleyhine çalışmadım. Parti görevim olsun olmasın her zaman sahada oldum. Kimsenin adamı olmadım. Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimi hiç gölgelemedim. Tecrübeli büyüklerimi ve genç arkadaşlarımı bir araya getirerek 19 Mahalle, 3 Belde ve 23 Köyümüzü temsil edecek kadrolar hazırladık. Partimizi savunan yoldaşlarımla dayanışma içinde olduk. Bugünlere kolay gelmedik. Dokuz ay boyunca mücadele ederek ve Genel Merkez’den destek alarak hatalarımızı en aza indirdik. Biz zorlukları aşmayı partimizin kurucusu ilk Genel Başkamınız Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik. 

17 yıldır Cumhuriyet değerlerine saldıran, ülkenin birikimlerini tüketen, halkımızı büyük bir yokluk yolsuzluk ve umutsuzluk içine sürükleyen bir yönetimle karşı karşıyayız. Ekonomi çökmüş genç işsizlik sayısı hızla artmış, komşu ülkeler ateş çemberi içinde parçalanıyor. 

Bizler sağduyu ile hareket etmeliyiz. Gün birlik olma günü.Gün barış günü, biz olma günü. Çocuklarımız ve torunlarımız için aydınlık yarınlara umut olma günü.Bu dönemde bütün partililerimiz, başta kadınlar ve gençlerimiz olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin fedakar ve mücadeleci evlatları olan siz yoldaşlarımıza güveniyoruz. İnancım odur ki geleceği düşünüp birlik ve beraberliği sağlama cesareti gösterenler bu günün tüm zorluklarını birlikte aşacak. Gençlere umut olacağız.

Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi “umutsuz durum yoktur. Umutsuz insanlar vardır.” Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim. 

Çünkü partimizin tarihinde kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa, Halkçı Bülent Ecevit vardır. Sizlerin inancı alın teri ve emeği vardır. Bizler onların zor anlarda nasıl mücadele ettiğini örnek almalıyız. Hep beraber başaracağız. Değerli Delegeler ve Yol arkadaşlarım. Bu duygularla kongre sürecimizin partimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Diğer adaylara başarılar diliyoruz. Katılımlarımız, emekleriniz ve destekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Sevgi ve Saygılarımızla Sizleri Selamlıyoruz. yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi yaşasın Cumhuriyet yaşasın demokrasi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39