Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin yıldönümünü kutladı

Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin yıldönümünü kutladı

Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin yıldönümünü kutladı

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 88. yılı nedeniyle açıklamada bulundu.
Başkan Güney: "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1931 tarihinde Ertuğrul Yatıyla ilimize gelerek büyük coşku ve kalabalıkla karşılanmıştır.  
“Atatürk, milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gezilerine büyük önem vermiş, bu gezilerde bizzat halkın içine girmiş,halkın görüşlerini almış, kararları bu görüşlerin ışığı altında vermiştir.
Atatürk ziyareti sırasında maden ocaklarının işleyişini ve çalışmaları yerinde incelemek üzere Üzülmez bölgesini ziyaret etmiştir. Atatürk ziyaretlerinin ardından maden ocaklarında çalışan işçilerin sosyal güvence altına alınmaları, madencilerimizin haklarının korunmaları için kanun ve kararların alınmasına öncülük etmiştir.  
Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk kez Zonguldak ' a gelişi ve Zonguldak' ın derin toprakları altındaki serveti madeniye ne kadar kıymetli ise bizim nazarımızda Zonguldak da o kadar çok kıymetli bir vilayetimizdir söylemi ile ilimize verdiği değerinin bir kez daha önemine vurgu yapmıştır.
Bu düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ,şehit olan madenci kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Ulu Önderimiz Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 88.yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48