Ateşten Gömlek Giydik

Ateşten Gömlek Giydik

Ateşten Gömlek Giydik

Cumhuriyet Halk Partisinde Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresi’ne mevcut başkan Ebru Uzun tekrar aday olduğunu açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe binasında yapılan açıklamaya katılım yoğun olurken Başkan Uzun çarpıcı ifadeler kullandı. Başkan Uzun açıklamasında referandum sürecinde çok çalıştıklarını ve Karadeniz Bölgesi’nde Zonguldak ilinin seçim haritasındaki rengini değiştirdiklerine dikkat çekti
ATEŞTEN GÖMLEK GİYDİK
Ateşten Gömlek giyerek beraber yol yürüdüğü yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Uzun, “Hepinizin bildiği gibi partimizin olağan kongre süreci başlamış olup şu ana kadar tamamlanan altı ilçemizin kongresinde yeniden göreve gelen Yol arkadaşlarımı kutluyor kendilerine başarılar diliyorum. Ayrıca hepinizin huzurunda içinde bulunduğumuz ülke koşulların da benimle birlikte bu ateşten gömleği giyen yönetim kurulundaki tüm yol arkadaşlarıma emeklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.
“HARİTADA RENGİNİ DEĞİŞTİRDİK”
Referandum döneminde çok çalıştıklarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe başkanı Ebru uzun Diğer adaylara başarılar dileyerek, “Benden önce Merkez ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Fikret Zaman abime, Cevat Laçin ve Hürmet Kartal arkadaşlarıma pazar günü yapacağımız 11.olağan kongremizde başarılar diliyorum. Delege seçimlerimizi tüm partililerimize söz verdiğimiz gibi adil ve eşitlik ilkesi içerisinde gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizin altıncı ayında ülkemiz FETÖ terör örgütünün darbe girişimini yaşadı ve sonrasında ilan edilen Olağan üstü Hal koşullarında bir referandum süreci yaşadık. Bu koşullar altında merkez ilçe yönetimi olarak birlik ve dayanışma içinde çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak için can siperane çalıştık ve haritada Karadeniz Bölgesinde Zonguldak ilinin rengini değiştirdik. Toplumsal sorunlarda ve şehrimizin sorunlarında sokakta,mahallede, işyerlerinde hep birlikte mücadele ettik. Bu bağlamda da partili partisiz bu şehrin çok sayıda insanının yüreğine ulaştık. Elbette bu iki sene içerisinde hatamız, acemiliğimiz olmuştur, aynı zamanda iki senede tecrübelerimiz oldu. Deneyim kazandık, olgunlaştık. Hedef 2023 söyleminin ne anlama geldiğini ve bunun yolunun da 2019 seçimlerinden geçtiğini çok iyi biliyorum.” Şeklinde konuştu.
“YENİ DÖNEM VURGUSU”
Yeni dönemde emekten ve emekçiden yana olacaklarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe başkanı Ebru Uzun sözlerine şöyle devam etti, “Yeni dönemde, emeğin başkentinde, ezilenlerin, horlananların, tüm emekten, gerçek demokrasiden yana olanların bayrağını en yükseklere taşıyacağız. Kentimizi daha yaşanabilir kent yapmak için, başta kadınlarımızın, gençlerimizin, engellilerin, Hak ve Adelet isteyen tüm toplumsal kesimlerin yanında olmak için, kısaca tüm “Öteki” lerin yanında olmak için, edindiğim bu tecrübeyi daha güçlü bir yönetim ve daha iyi çalışmalarla hayata geçireceğiz Cumhuriyetin ilk kenti olan Zonguldakı referandumda haritada nasıl kahverengi yaptıysak, 2019 da da o ışığı yakmak, için bundan 83 yıl önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün biz TÜRK kadınlarına verdiği seçme ve seçilme hakkımı kullanarak kendi özgür irademle Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48