Bitmeyen yol yapmışlar

Bitmeyen yol yapmışlar 

Bitmeyen yol yapmışlar

Zonguldak’ta 1974 yılında yapım programına alınmasına rağmen bir türlü bitirilemeyen 36 kilometrelik duble yolun hikayesi bitmiyor. “Yolun yapımının tamamlanarak hizmete açıldığı haberleri” AK Parti tarafından yapılan açıklamalar ile yerel ve ulusal basın gündeminde yer almış olsada, Zonguldak - Ereğli Karayolundaki yol yapım çalışmaları halen devam ediyor. Çalışmalar nedeniyle yolun yaklaşık 10 km uzunluğunda ki bölümünde, ulaşım tek yönde gidiş - geliş olarak, olarak sağlanırken, sürücüler de zor anlar yaşıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çalışmaların devam ettiği Zonguldak - Ereğli Karayoluyla ilgili olarak; “Yapımı bitmemiş yol için aylar öncesinden ‘bitti’ diye açıklamalar yapmak, halkı kandırmaya çalışmaktır!'' dedi. 


Yavuzyılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz aylarda haber sitelerinde yayınlanan AK Parti tarafından yapılan açıklamalardaki, 36 kilometrelik Zonguldak- Ereğli Karayolunun yapımının tamamlandığı bilgisinin doğru olmadığı ortaya çıkmıştır. Bugün itibariyle bahsedilen bu yolda halen çalışmaların sürdürüldüğünü görmekteyiz. Yolun yaklaşık olarak 10 km uzunluğundaki kısmında trafik tek şerit gidiş, tek şerit geliş olarak, tehlikeli bir şekilde çift yönlü olarak sağlanıyor. Yapımı bitmemiş yol için aylar öncesinden ‘bitti’ diye açıklamalar yapılması halkı kandırmaya çalışmaktır. Diğer yandan doğru olmayan müjdeler verenler, bu yolun ne zaman gerçek anlamda tamamlanacağını Zonguldak kamuoyu başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ivedilikle açıklamalıdırlar. 

Bu çalışmaların halen sürüyor olmasının yarattığı mağduriyetin yanında çalışmalarda alınan trafik güvenliği tedbirlerinin yeterli olmaması nedeniyle araç trafiği ve can güvenliği tehlikeye sokuluyor.  
Yoldaki çalışma sahasının bulunduğu alanlarda yeterli trafik ikaz işaret ve malzemeleri olmadığı gibi bölünmüş yoldaki esnek şerit ayırıcı mafsallı silindirler (Delinatörler) yolun bazı bölümlerinde tamamıyla sökülmüş, kopmuş ya da yola saçılmış bulunmakta olduğunu geçtiğimiz aylarda yine tespit etmiş, Karayolları ve ilgili sorumluları göreve davet etmiştik. Bu uyarıcı malzemeler, çarpılma, kirlenme, kaybolma vb. nedenlerden dolayı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Özellikle kış aylarında kar, don ve sis koşullarının yaşandığı bu yollarda bir kazaya daha neden olmadan, çalışmaların yapıldığı alanda acil olarak, mevzuata uygun ek güvenlik tedbirler alınmalı ve yolun yapımı artık tamamlanmalıdır”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ORHAN YAŞA
ORHAN YAŞA - 3 yıl Önce

Sayın milletvekili aldatmak, kandırmak sizin CHP ye mahsus bir iş . Doğru söylediğiniz birşey söyleyin.

Ş ç
Ş ç - 3 yıl Önce

Külliyen yalan

Izzet
Izzet - 3 yıl Önce

Böyle bir rezillik olmaz

Ali nani
Ali nani - 3 yıl Önce

Zonguldakın yigicisi cok ondandir

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48