BÜFE VE MARKETLERDE HIRSIZLIK YAPAN 4 KİŞİ YAKALANDI

BÜFE VE MARKETLERDE HIRSIZLIK YAPAN 4 KİŞİ YAKALANDI

Zonguldak Valiliği tekel bayii ve marketlerde yaşanan hırsızlık olaylarını aydınlatmaya dönük çalışmalar sonucunda 4 hırsızlık zanlısının yakalandığını bildirdi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şu bilgiler verildi:

“İlimiz Merkezinin değişik yerlerinde faaliyet gösteren Tekel Bayii ve Marketlerden meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; 08.11.2020 tarihinde Kozlu ilçesinde faaliyet gösteren işyerinden, S.D, M.D, İ.D, A.D isimli şahıslar hırsızlık yaparken suçüstü yakalanmışlardır.

Şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda, toplam 224 paket sigara, 300 lira bozuk para, demir kesme makası, kar maskesi ve 3 çift inşaat eldiveni ele geçirilmiş ve aynı şahısların geçmiş tarihlerde il merkezinde 4 ayrı işyerinden daha hırsızlık yaptıkları tespit edilerek faili meçhul olan hırsızlık olayı da aydınlatılmıştır.

Ayrıca şüpheliler arasında bulunan M.D isimli şahsın da, geçmiş tarihte Milli Egemenlik Caddesi üzerinde meydana gelen faali meçhul Kap-Kaç olayının şüphelisi olduğu tespit edilmiştir.   

4 şüpheli şahıs, haklarında tanzim edilen 5 ayrı işyerinden hırsızlık ve Kap-Kaç olaylarından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardır.    

Zonguldak genelinde halkımızın huzuru için hırsızlık suçlarına karşı yürütülen çalışmalara kesintisiz olarak devam edilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48