Çanakkale şehitleri Zonguldak'ta anıldı

Zonguldak'ta, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zafer'inin 105’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Valilik önündeki Şehitler Anıtı'nda düzenlenen törene Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkan Ömer Selim Alan, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, muharip gaziler, şehit aileleri katıldı. Anıta çelenklerin konulması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Tören ardından sona erdi.

Çanakkale şehitleri Zonguldak'ta anıldı

Zonguldak'ta, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 105’incü yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.
 Valilik önündeki Şehitler Anıtı'nda düzenlenen ilk törene Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı,  Zonguldak Belediye Başkan Ömer Selim Alan, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz,  muharip gaziler,  ve bazı daire müdürleri. 
Corona virüsü salgın riski nedeniyle tören kısıtlama olarak gerçekleştirildiği ve çok sayıda protokol üyesi törene katılmadı. Törende protokol 1 metre arayla durdular. Anıta sırasıyla Vali Erdoğan Bektaş,  Garnizon Komutanı Ayhan kafalı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz tarafından çelenk sunuldu. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal marşı'mız söylendi ve bu esnada göndere bayrak çekildi. 
Vali Erdoğan Bektaş, yaptığı konuşmada şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti


Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER