Çaycuma'da Mobilya Fuarı' açıldı

Çaycuma'da Mobilya Fuarı' açıldı

Çaycuma'da Mobilya Fuarı' açıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 05-08 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı açıldı.
Zonguldak Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) iş birliği ve Çaycuma Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen ve 4 gün sürecek olan Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı görkemli bir törenle açıldı. Zonguldakın Çaycuma İlçesi kapalı Pazar yerine kurulan Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, BAKKA Genel Sekreter Vekili Recep Serkan Alkan, siyasi parti il temsilcileri sivil toplum örgütlüleri ve vatandaşlar katıldı.
Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarının bölgede ilki gerçekleştiğini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da ilçelerinde açılan fuarın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kapalı Pazaryerinde fuarın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ‘Çaycumada çok hızlı samimi, cesaretle bereketle yapılan işler var. Bundan biz de memnun oluyoruz. Bütün Çaycumaya, Türkiyemize inşallah yansıyacak. Bu gidişle bir fuarcılık fuarı da açarız. Türkiyenin ve dünyanın fuarcılarını buraya toplayıp fuar yaparız. Ben tekrar emeği geçen bütün arkadaşlara, firmalarımıza teşekkür ediyorum. Memleketini düşünerek burada yatırımlar yapan fuara da ana sponsor olan firmamıza teşekkür ediyorum. Buradan gelecek yıl kendi fuar alanımızda bu işi yapabilir miyiz diye hep beraber koşturacağız. Bunu birlikte yaparız. Zonguldak tabii hep sızlanıyor haklı olarak, diyor ki bu kömür işi bitti işçi sayımız azaldı. Şehir de mağdur oldu, perişan oldu. Bu doğru gerçekten. 50 binlerden 7 bin 600e düşmüş bir işçi sayısı var. Bu bir ayda bir yılda epey milyarları bulan para anlamına geliyor. Bu şehirden gitti. Fakat bunu hepimizin görmesi gerekirdi. Hala da karlı olmayan bir işletme düzenimiz var. Devletin sübvanse ettiği, hazineden desteklediği bir durum var. Millet için faydalısı ne ise tabii ki o olur o devam eder. Devlet bunu düşünür, gereğini de yapar. Zonguldakta böyle sızlandığı kadar kötü bir durum yok. İşsizlik ortalaması da Türkiye ortalamasının altında. Girişimcilerimiz de çok dinamik. OSBlere baktığımız zaman dinamik girişimciler var. Türkiyede orman ürünleri miktar ve kalitesi açısından bir yada ikinci sıraya geliyor bölgemiz. Ama burada bir mobilya sektörünün büyümemiş olması kendi zafiyetimizdir. Mobilyanın dünyada merkezlerinden birisi olmalıyız. Ama bu bugüne kadar olmamış. Ama bundan sonra ben inanıyorum olacak şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek, fuar alanını gezdi.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48