Çete tarzı tutum sergileniyor

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sonunda isyan etti

Çete tarzı tutum sergileniyor

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve ekibine “Çete tarzı tutum” sergilediklerini söyledi.
Kantarcı, yaptığı paylaşımda CHP ile arasında geçen adaylık görüşmeleriyle ilgili partisine herhangi bir dayatma yapmadığını belirtti.
Başkan Kantarcı’nın paylaşımı şöyle: “Kamuoyunda hakkımda çıkan haber ve yorumlarla ilgili olarak Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri nedeniyle ancak bu saatte bir açıklama yapabiliyorum. 
Öncelikle ifade etmeliyim ki, aday olmakla ilgili herhangi bir dayatma bana yakışmaz, zaten tarzım da değildir. 4,5 yıldır toplumun bütün kesimleri ile ahenk ve işbirliği ile büyük hizmetleri gerçekleştirmiş olmamız bunun en büyük kanıtıdır. 
Şu aşamada şahsıma karşı (hem de nedensiz) suç işlediği halde halen parti yönetiminde ve disiplin kurulunda görevde olan ve bazı kişilerin yönlendirmesi ile hareket edenlerin ve de bu kişileri arkadan yönlendiren ve de aynı zamanda onlara sahip çıkanların belirlenerek disiplin işlemine tabi olmasını, ya da seçim öncesi bir araya gelerek parti içi barışın sağlanmasını, hem il yönetiminden hem de ilçeden talep ettim. Maalesef bir kaç kez görüşmemize karşın, çağrıma olumlu yanıt alamadım. 
Gelişmelere bakıldığında İlçe Başkanımız Tuncay Akyol tarafından da bu kişilerin korunduğunu tahmin ediyorum. Seçildiğim 2014 yolundan bu yana parti içi problemlere karışmadığımı, taraf olmadığımı, ses çıkarmadığımı, bu geçen dönem için sadece işime odaklanarak sabır gösterdiğimi, ancak yeni dönemde düşmanca tutumun devamı halinde birlikte çalışmaya imkan olmadığını, seçim öncesi, bu samimiyetsiz ve çete tarzı tutumun sona ermemesi halinde aday olmayı düşünmediğimi kendilerine bir kaç kez söyledim.
Mevcut konjonktür içinde tarafıma teklif edilen adaylığı kabul etmek son derece kolaycı ve hafif bir tutum olurdu. 
Atatürk’ün partisinin Zonguldak’ta layık olduğu biçimde yönetilmesi, benim adaylığımdan daha önceliklidir. 
Medyada çıkan haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. 
Özetle ne bir dayatma söz konusudur, ne de kesinleşmiş bir adaylığım bulunmamaktadır. 
Cumhuriyet Halk Partisi yönetimleri toplumun beklentilerine yanıt vermelidir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48