Çınar: Adaletli, hızlı ve kaliteli hizmet esastır

Çınar: Adaletli, hızlı ve kaliteli hizmet esastır

Çınar: Adaletli, hızlı ve kaliteli hizmet esastır

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, İl Genel Meclisi Salonunda İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş ve il genel meclisi üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltı sonrasında kısa bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Vali Ahmet Çınar’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “İnşallah ilimize daha güzel hizmetler yaparak seneyi neticelendirmek bize nasip olur. Belki de biz son il Genel Meclisi üyeleriz. Enerjimizi bu seni pozitif manada kullanıp kalıcı hizmetler bırakabilirsek bizler için mutlu bir sonuç olur” dedi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da, kahvaltı sonrasında yaptığı konuşmada, “Gönül sık buluşmalar ve istişareler yapmak istiyor. Göreve yeni gelir gelmez tüm ilçeleri dolaştım ihmal etmedim. Hep bir arada olmak açısından bu güne nasipmiş” dedi.
Çınar konuşmasında, “Biz çoğunlukla köylere hizmet eden bir kuruluşuz. Okullarda bize mahalli idareler birimleri anlatılırken belediyeler ve köyler doğal mahalli idareler birimleri olarak anlatılmıştır. Tabi bu küçük bir demokrasi, kanunla oluşturulmuş. Özel idareler yerel bir demokrasi örneğidir. Burada adaletli olmak, hızlı olmak, hizmeti kaliteli yapmak, bütün işlerde olduğu gibi özel idaresi de esas olmalıdır” diyerek şunları söyledi:
“Bugünlerde Türkiye’nin gündeminde bir bütün şehir meselesi var. Büyükşehir olmayan illerimizdeki yönetim modelini büyük şehirlere adapte edilmesidir. Devletimizin büyükleri kanun çıkartıyorlar biz de bu kanunları uygulamakla mükellefiz. Yapılan her yeniliğin bir takım avantajlarıyla beraber dezavantajlar da olabilir. Bakalım nasıl olacak, olacak mı, onu hep birlikte göreceğiz. Seçim kanununda, seçimlerden bir yıl önce değişikliklerin yapılmaz sorunu hesaba katılırsa eğer bütün şehirler olarak yeni dönemlerde seçimleri gelecekse biraz da acelesi var gibi görünüyor. Biz elimizdeki mülklerin bir değerlendirmesini yaptık. Neyimiz var neyimiz yok bir liste çıkarttık. Bu mülklerin kullanım şekli, gelir durumları, kimler kullanıyor ve nasıl kullanıyor, kira durumları nedir bunlara baktık, inceledik. Çok hantal, bize gerekli olmayan ve mevcut kullanım halinde verimli olmayan bir takım mülklerin satışını konuştuk. Bunları satarak doğrudan köylerimizde kalıcı hizmetler verebilir miyiz gibi konuları görüştük Bir borçlanma hususunu gündeme getirdik. Bütün şehir olsa da köylerimize iyi bir hizmet verelim. Olmasa da yine bu hizmeti verelim. Yollarımızı sıcak asfalt mı yapacağız, beton mu yapacağız, parke mi yapacağız. Sıcak asfalt yapmazsak her iki yılda bir bunların yenilenme masrafları gibi durumlarda değerlendirilerek bir çalışma yaptık. Bu seneki bütçemiz onaylanıyor. Hayırlı uğurlu olsun diyelim. Görevleri yaparken hızlı, kaliteli, adaletli ve mümkünse en ucuza mal ederek bu işleri yapmakla mükellefiz”
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ahmet Çınar, il genel meclisi üyelerinin çeşitli konulardaki dilek ve sorunlarını dinledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48