Diyabet için yürüdüler

Diyabet için yürüdüler

Diyabet için yürüdüler

14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü dolayısıyla Diyabetliler Derneği Zonguldak Şubesi tarafından yürüyüş düzenlendi. Valilik önünden başlayan yürüyüş Diyabetliler Derneği önünde son buldu. Yúrüyüşe AK Parti' den büyük destek geldi.
Yúrüyüşe; AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, Diyabetliler Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu, STK Temsilcileri katıldı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı yaptığı açıklamada, Diyabet, zamanında bir iyi tedavi edilmediğinde tüm sistemlerde bozukluk yol açabilmektedir. Özellikle hipertansiyon, obezite, aile öyküsünün varlığı tip iki diyabet gelişimi için birinci sırada hazırlayıcı etkenleri oluşturmaktadır. Uluslararası diyabet federasyonu verilerine göre dünyada 425 milyon diye bitti yetişkin vardır, bu demektir ki her 11 kişiden biri diyabet hastasıdır. Diyabet açısından risk grupları birliğini hastalığın ilerlemesi önlemmediğinde hasta sayısı artmakta başta kalp krizi, bebek etmez, göz sorunları, ayak yaraları ve Ampütasyonları gibi ciddi komplikasyonlar görülmektedir. Bu vesileyle diye bütün verdiği zararların neler neler olduğunu mikro ölçekte ailede hem de makro ölçekte toplumda farkındalık artırmak için bu etkinlikte gerekli birinci oluşturmasını diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48