FARABİ VII AR-GE VE İNOVASYON PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FARABİ VII AR-GE VE İNOVASYON PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ülkemizdeki proje fikirleri ile bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, AR-GE projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek bölge insanımızı bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğine farkındalığı arttırmak, akademisyen ve öğrencilerde proje kültürünü oluşturmak amacıyla düzenlenen Üniversitemizce düzenlenen etkinliğe Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekillerimiz Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ile birlikte katıldı. ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Vali Tutulmaz; çağımızın AR-GE ve inovasyon üzerine kurgulandığını, Türkiye’nin geleceğinin projeler ve inovasyondan geçtiğini belirtti.
Vali Tutulmaz: "Kalkınmanın, gelişmenin yolunun bilgiyi, teknolojiye ve üretime aktarmaktan, AR-GE – İnovasyona gerekli önemi vermekten geçtiğini vurgulayarak, vatan sevgisi ile işimize saygıyı ön planda tutarak pek çok şeyi gerçekleştirebileceğimizi bunun için yetişmiş insan gücüne, bilgi ve birikime sahip olduğumuzu, bunun en güzel örneğinin İHA ve SiHA'lar olduğunu belirtti, ülkemizin bu suretle dünyada özellikle son zamanlarda adından söz ettiren bir ülke haline geldiğine ifade ederek bunları yapacak bilgi, birikim ve tecrübeye sahibiz." dedi. 
Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekillerimiz Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; Farabi VII. AR-GE ve inovasyon proje pazarı etkinliğine katkısı olanlara teşekkür belgesi ve plaket takdim ettiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48