Genç Eczacılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Genç Eczacılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Genç Eczacılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, 14 Mayıs Eczacılık Günü’nde meslek eğitimine başlayacak öğrencileri için  ‘Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni’ düzenledi.

Sezai Karakoç Konferans Salonu’nda yapılan törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner, Zonguldak Eczacılar Odası Başkanı Ayşegül Kara, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Devlet Konservatuvarımızın müzik dinletisi ile başladı.

Eczacılar Odası Başkanı Ayşegül Kara ve İl Sağlık Müdürü Dr. Güner’in konuşmalarının ardından söz alan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akyüz, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya Fakülte adına şükranlarını iletti. Prof. Dr. Akyüz, öğrencilere toplum sağlığına hizmet edecek bir mesleğe talip oldukları için sorumluluklarının büyüklüğünü hatırlatarak beyaz önlük ile meslek eğitimine başlayacak öğrencilere başarılar diledi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Gürsöz ise konuşmasında, önlük giyme töreni ile uzun yıllar yerine getirecekleri eczacılık mesleğine ilk adımlarını atan öğrencilere “Bahtınız istikbaliniz parlak olsun” temennisiyle başarılar diledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı da ellerinden gelenin ötesinde Eczacılık Fakültesi’ne daha fazla neler yapılabileceğinin çabası içinde olduklarını söyledi ve öğrencilere gerek eğitim gerek meslek hayatlarında başarılar dileyerek Eczacılık Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere yüksek onur ile onur belgeleri takdim edildi ve öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

Tören “İlaç Alanında Yaşanan Güncel Gelişmeler” başlıklı söyleşi ile son buldu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48