Güvenlik Görevlilerinin Kura Heyecanı

Güvenlik Görevlilerinin Kura Heyecanı

Güvenlik Görevlilerinin Kura Heyecanı

Okullarda görevlendirilmek üzere 60 güvenlik görevlisi için kura çekimi İŞKUR tarafından gerçekleştirildi. Zonguldak 1. Noteri huzurunda yapılan kura çekimine, İŞKUR Şube Müdürü Sinan Karademir, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ercan Kahya, Milli Eğitim ve İŞKUR yetkilileri katıldı.
İl genelinden Merkezde 18, Gökçebey’de 3, Kilimli, Alaplı, Devrek’te 5, Ereğli 11 ve Çaycuma’da 8 olmak üzere toplam 60 güvenlik görevlisinin kuraları noter huzurunda gerçekleştirilirken, kazananlar onaylarının gerçekleşmesinin ardından işe başlayacaklar.
İŞKUR Şube Müdürü Sinan Karademir kura çekiminin ardından yaptığı konuşmada; “Toplum yararına program çerçevesinde bugün alınacak olan 60 tane güvenlikçinin kura çekimini gerçekleştirdik. Bunlarla beraber Zonguldak’ta bin 358 kişi toplum yararına programda istihdam edilecektir. Bu arkadaşlarımız ayın 13’ünde işe başlayacaklardır. 2018 yılının altıncı ayının 30’una kadar okullarda güvenlik konusunda çalışmalar yapacaklar. Bu şekilde okullarımızda eğitimin daha güvenli olması sağlanacaktır. Zonguldak’ta daha önceki toplum yararına programlar da, 1300’e yakın bu şekilde çalışanımız vardır. Bunlar ormanlarda, belediyelerde farklı tarihlerde programlarda görev yapıyorlar. Aylığa vurduğumuzda bin kişinin askeri ücretten 1400 TL aldığını düşündüğümüzde, bir ayda Zonguldak piyasasına 1.8 milyon lira civarında para girişi sağlanıyor. Sıkıntısız bir şekilde kuraları gerçekleştirdik” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48