İL TİCARET MÜDÜRÜ MADEN, KISA YOLDAN ZENGİN OLMA DOLANDIRICILARINA DİKKAT EDİLMESİ KONUSUNDA UYARDI

İL TİCARET MÜDÜRÜ MADEN, KISA YOLDAN ZENGİN OLMA DOLANDIRICILARINA DİKKAT EDİLMESİ KONUSUNDA UYARDI

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail maden, evden çalışma ve kısa yoldan zengin olma dolandırıcılarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu dolandırıcıların insanları mağdur ettiklerini belirten İsmail Maden, şu uyarılarda bulundu.

"İnsanlar iş kaybı ve ekonomik zorluklarla karşılaştıkça, para kazanmanın alternatif yollarını arayabilirler. Ama kolay para vaatlerine dikkat edilmelidir. Tüketicilerimiz zaten zorluklarla boğuşurken daha kötü bir duruma düşebilir. Evde büyük para kazanabileceğinizi söyleyen bir reklam veya web sitesi gördüğünüzde ya da kanıtlanmış bir para kazanma sistemi ile çevrimiçi bir iş kurmak için yardım sunan bir reklam ya da site size başarılı bir işe nasıl başlayacağınızı öğretecek bilgiler sunuyor olabilir. Sistemi satın aldıktan sonra, başarılı yatırımcılardan gelmiş gibi görünen referansları olan bir web sitesine erişebilirsiniz. Ama bu satış konuşmasının sonu değildir. Çok para kazanmak için, daha da pahalı bir danışmanlık sözleşmesi yapmanız gerekiyordur. Ve böylece tüketicilerimiz mağduriyet yaşayacaklardır. İşte bu, "Kısa Yoldan Zengin Olma" dolandırıcılığının tipik örneğidir.

Reklam veya web sitesi, çok az çaba sarf ederek yüksek kazançlar getirecek hayati bilgilere sahip olduğu iddialarıyla dikkatinizi çeker. Bu tür dolandırıcılık yöntemleri, programlarını genellikle daha fazla para kazanmak veya başka bir kişisel veya finansal hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren bir kitapçık, DVD veya indirilebilir dosyalar aracılığıyla satar. Bu tür işlemlerin büyük çoğunluğu dolandırıcılıktır veya vadettiklerini asla erine getirmezler. İşte bu dolandırıcılığı önlemek için 

•Bu programları öven başarı öyküleri ve referansları hakkında şüpheci olunmalıdır. Bunlar genellikle dolandırıcılık web sitelerini teşvik eden ve bu sitelere yönlendirme yapan sahte hikayelerdir.

•Acele edilmemelidir. E-postanızı web sitelerine kaydetmek, ücret ödemek veya bilmediğiniz web sitelerinde alışveriş yapmak çok tehlikelidir ve kaçınılması gerekmektedir.

•Özellikle, ilk kayıt ücreti gerektiren, ilk satın alma işleminden sonra pahalı hizmetler sunan veya "sınırlı süreli teklif!" sloganlarıyla sizi bir şeyler almak için acele ettiren web sitelerine karşı gözünüzü açık tutun. Şu kesinlikle unutulmamalıdır ki, meşru işletmeler az çaba ile çok para kazanılacağına dair taahhütte bulunmazlar.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48