Madenoğlu öğrencilere öğütler verdi

Madenoğlu öğrencilere öğütler verdi

Madenoğlu öğrencilere öğütler verdi

Zonguldakın Ereğli ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle 34 bin öğrenci karnelerini aldı. Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle evinde eğitim gören 4. Sınıf öğrencisi Yiğit Erdoğdu karnesini Kaymakam Nazım Madenoğlundan aldı.
Kdz.Ereğli ilçesinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile 34 bin öğrenci ve 2 bin 300 öğretmen 15 günlük yarı yıl tatiline girdi. Yarıyıl tatili öncesi Kdz. Ereğli ilçesinde karne dağıtım töreni düzenlendi. Kadir-Nevişet Kameroğlu İlkokulunda yapılan törene Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Keleş, okulun adını taşıyan hayırsever Nevişet Kameroğlu, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Madenoğlu öğrencilere öğütler verdi
2-A sınıfında gerçekleştirilen karne dağıtım töreninde Kaymakam Nazım Madenoğlu öğrencilerle sohbet edip yapmak istedikleri meslekleri sordu. Madenoğlu öğrencilere öğütler vererek Bütün bu meslekleri seçebilmeniz için çok çalışmanız gerektiğini biliyorsunuz. Biz siz şimdi sizlere karnelerini dağıtacağız ve derslerinize çok çalışmış olduğunuzu da bu karnelerinizde göreceğiz. Sizlerin varlığınız, okula geliyor olmanız bile hem anne babanızı hem de bizleri sevindiriyor. Ama siz yinede derslerinize çok çalışarak başarılı olup anne ve babanızın yüzlerindeki sevinci ömür boyu devam ettirmeniz lazım. Biz çalışacağınıza inanıyoruz.dedi.
Okulun adını taşıyan Nevişet Kameroğlu da çocukların mutlu günlerinde yanlarında olabilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rahmetli olan eşi Kadir Kameroğlunun da bugünü görebilmesini arzu ettiğini ifade eden Kameroğlu, İnşallah okulumuzdan vatanına, milletine ve ailelerine hayırlı olacak evlatlarımız yetişir. Her bir öğrencimize ömür bayı başarı ve mutluluklar diliyorum dedi.

Yiğit karnesini evinde aldı
Okuldaki törenin ardından ise protokol üyeleri hastalığından dolayı evinde eğitim gören Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Erdoğduya karnesini vermek üzere evinde ziyaret etti.
Kaymakam Madenoğlu, baba Asım Erdoğdundan Yiğitin sağlık durumu ve eğitimi hakkında bilgi aldı. Yiğitin sağlık durumunun iyiye gitmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Madenoğlu, Çocuğumuzun sağlık durumunun iyiye gittiğini öğrendik ve mutlu olduk. İnşallah kısa sürede tamamen iyileşip okulunda eğitimine devam edebilir. Yiğitin derslerindeki başarısı da bizleri ayrıca mutlu etti tabi diye konuştu.
Her gün normal eğitim saatleri içerisinde Yiğite evinde ders veren Öğretmen Gülşah Çavuşoğlu da, öğrencisinin başarısından ve çok gayretli oluşundan memnun olduğunu söyledi.
Evde eğitim almaktan dolayı mutlu olduğunu anlatan Yiğit Erdoğdu ise sadece arkadaşlarını çok özlediğini ifade etti. Erdoğdu konuşmasında şu sözlere yer verdi; Kalabalık ortama alıştığım için derslerde biraz canım sıkılıyor ve arkadaşlarımı özlüyorum ama derslerime çok çalışıyorum ve başarılı olduğuma inanıyorum.
Derslerindeki başarısından dolayı takdir belgesi de almaya hak kazanan Yiğite karnesi ve belgesinin yanı sıra hediyelerini Kaymakam Madenoğlu verdi.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48