ÖZEL HARCAMALAR ELEKTRİK FATURALARINA YANSIMAYACAK

ÖZEL HARCAMALAR ELEKTRİK FATURALARINA YANSIMAYACAK

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, hükümet aldığı; Elektrik Dağıtım Şirketlerinin yapacakları özel harcamaları (Temsil Ağırlama ,Noter masrafı, Dernek aidatı, konaklama, seyahat masrafı, Reklam ve İlan Masrafları v.b ) tüketicinin  faturasına 5 yıl süreyle daha yansıtılabileceği yönündeki yanlış kararın, Bugün alınan yeni kararla düzeltildiğini belirtti.
Özellikle AK Parti ve MHP'ye oy veren seçmenlere seslenen İyi parti İl Başkanı Yavuz Erkmen şunları söyledi:
"Herkes siyasi anlamda değişik partilere oy verebilir. Çünkü bu demokrasinin sonucudur. Bu anlamda herkesin tercihi başımızın üstündedir.
Burada özellikle iktidar partilerine oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bir kaç gün önce hükümet aldığı kararla Elektrik Dağıtım Şirketlerinin yapacakları özel harcamaları ( Temsil Ağırlama ,Noter masrafı, Dernek aidatı, konaklama, seyahat masrafı, Reklam ve İlan Masrafları v.b ) tüketicinin  faturasına 5 yıl süreyle daha yansıtılabileceği yönünde karar almış ve millet bunlar kalkacak diye beklerken süreyi uzatmıştı. Bu durumu ilk olarak bizler eleştirmiş ve İYİ Parti Zonguldak Teşkilatı olarak yaptığımız basın duyurusu ile kamuoyuna açıklamıştık. Bugün alınan yeni kararla bu yanlıştan vazgeçildi ve uygulamaya son verileceği açıklandı. Burada muhalefetin rolü ortaya çıkıyor.
İşte bu açıdan iktidara oy veren hemşehrilerimize sesleniyorum. Belki sizin izlediğiniz kanallarda ve gazetelerde bu habere hiç yer verilmedi bu yüzden haberiniz olmadı. Sizin adınıza biz sesimizi yükselttik. Halbuki muhalefetin her söylediği yıkıcı eleştiri değildir. İşte kamuoyunun önüne böyle bir konu getirilmesi ve herkesin sesini yükseltmesi iktidara geri adım attırdı. Onun için gelin hükümetin her yaptığına doğru veya her yaptığına kötü gözle bakmayalım. Unutmayalım hepimiz sonunda birer tüketiciyiz. Atılan her yanlış adımdan geri dönülebilir. Bakın Köprü ve Otoyollara yabancı para cinsinden ödemeler hepimizin cebinden çıkıyor. Bunlar TL. ye çevrilip Ocak ayında sabitlense bundan doğacak gelir her haneye girdi olarak refah seviyesine katkı olacaktır. Dolayısıyla gelin bu yanlışları yapan iktidara sizde eleştiri olarak sesinizi yükseltirseniz göreceksiniz pek çok yanlışı geri aldırma şansı olacaktır. Yalnız muhalefete değil sizlere de büyük görev düşüyor. Bu memleket bizim. Üç beş kişiye sağlanan menfaate karşı çıkıp memleketimizin kaynaklarını halkımız için kullanalım. Unutmayın ki sizler yanlışlar karşısında sesinizi yükseltmezseniz yaptığımız doğrudur diyen bir iktidarı sessiz kalarak, yapılan yanlışları destekleyen bir konumda olursunuz. Onun için doğru ya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek demokrasilerde hepimiz için olmazsa olmazımızdır. Ülke hepimizin. Sorumluluk hepimizin. Takdir sizin. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48