SAÇIMIZ DEĞİL CANIMIZ FEDA

SAÇIMIZ DEĞİL CANIMIZ FEDA

SAÇIMIZ DEĞİL CANIMIZ FEDA

ZONGULDAKta 12 lise öğrencisi, 4 aydan bu yana hastanede lösemi tedavisi gören ve saçı dökülen sınıf arkadaşları Kutay Gönültaşa destek için saçlarını kazıttı. Liseliler, ardından görüntülü görüştükleri Kutay Gönültaşa, Saçımız değil, canımız feda Kutay diyerek moral verdi.
Eren Enerji Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Bölümü 12nci sınıf öğrencisi Kutay Gönültaş, 4 ay önce lösemi tanısıyla Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi görmeye başladı. Sınıf arkadaşları, ilik nakli bekleyen Gönültaş ve yakınlarını hergün arayarak destek olmaya çalıştı. 12 öğrenci, tedavi sürecinde saçı dökülen Gönültaşa moral vermek için saçlarını sıfıra kestırmeye karar verdi. Okul çıkışı berbere giden öğrenciler Yunus Emre Yüksel, Emirkan Adıyaman, Sait Cihan Çamlı, Dorukhan Fidan, Berk Kutay Güçlücan, Melih Güçlücan, Batuhan Otkay, Doğukan Korkmaz, Hasan Ay, Enes İnce, Mert Güner ve Enes Koymatoğlu saçlarını sıfır numara kestirdi.
SAÇIMIZ DEĞİL CANIMIZ FEDA
Öğrenciler, ardından internet üzerinden görüntülü görüştükleri Kutay Gönültaşa, Saçımız değil canımız feda Kutay diyerek moral verdi. Gönültaş, arkadaşlarının saçlarını kestirdiğini görünce duygulandı ve onlara teşekkür ettii. Gönültaş ile görüşen Emirkan Adıyaman, Bir an önce iyileşip aramıza dönmeni bekliyoruz. Biz şu an yaşımız tutmadığı için ilik veremiyoruz ama sana böyle destek olmak istedik. Hep yanındayız. İyileşip yanımıza döneceğin günü bekliyoruz dedi.
HEP YANINDAYIZ
Şunus Emre Yüksel de yaptığı açıklamada, Kutaya böyle moral vermek istedik. Biz arkadaşımızın hep yanındayız. Kendimizi onun yerine koymaya çalıştık ve empati yaptık. İlik veremiyoruz. Elimizden bir şey de gelmiyor belki ama ona karşı desteğimizi ve sevgimizi bu şekilde göstermek istedik. O mutluysa biz de mutluyuz diye konuştu.
Emirkan Adıyaman da Beklemekten başka bir şey yapamıyoruz. Sonra aklımıza saçlarımızı kazıtmak geldi. Türkiyede ilik bağışı çok az. Bunun artması lazım. Biz vermek istedik ama yaşımız tutmadı. İnşallah arkadaşımıza uygun ilik bulunur ve iyileşir. Onun için dua ediyoruz. Saçlarımızı kazıttıktan sonra ona güzel bir sürpriz yaptık. O da çok mutlu oldu dedi.
Okul Müdürü Kamil Zoroğlu da öğrencileri Kutay Gönültaşın biran önce sağlığına kavuşarak arkadaşlarına katılmasını dilediklerini söyleyerek, öğrencileri duyarlı davranışlarından kutladığını söyledi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48