Şenol Şanal'a sevgi seli

Şenol Şanal'a sevgi seli

Şenol Şanal'a sevgi seli

CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal Bahçelievler Mahallesinde kahvehane toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.

Yoğun katılımın yaşandığı toplantıda Şanal'a, CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, Eski Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, Millet İttifakı Zonguldak Belediyesi Meclis üyesi adayları ve çok sayıda  partili eşlik etti.

"BİZ KAZANACAĞIZ"

Toplantı açılış konuşmasını yapan CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney; "Biz Zonguldak'ta nerede kalmıştan başlayacağız. Adayımız Şanal tecrübeli bir isimdir. Çocuklarımızın akşam yatağa aç girmemesi için, hak hukuk adalet için desteğinizi istiyoruz. Bu secimi biz kazanacağız" dedi.

"BEN ŞANAL'A SÖZ VERDİM"

 Şanal'ın sonuna kadar destekçisiyim diyen  Zonguldak eski Belediye Başkanı İsmail Eşref; "Zonguldakk yıllardır sosyal demokrat partiler tarafından yönetildi. Zonguldak'a değer verdik. Zonguldak çok güzel bir şehir. Zonguldak'ın göç vermesinin asıl sebebi işsizliktir. Zonguldak'ın sorunlarını biz hallettik. Alt yapısını biz değiştirdik. Bu şehrin ceremesini biz çektik. Bu şehre kimse yaşanılmayacak yer demesin. Doğal gaz çalışmaları bizim dönemimizde başladı. Biz  o zaman girişlerimler yapmasaydık o doğal gaz hala gelmiyordu. Bizim iktidara ihtiyacımız yok. Biz bunları iktidar Partisi olmayarak yaptık. Benim Şenol Şanal'a sözüm var. 5 yıl kesintisiz destek vereceğim. Ara vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Kimse iktidar olmadan yapamazsın demesin. Simdiye kadar iktidar birsey yapmadı. Biz yaptık" dedi.


 "ÜRETEN BİR ZONGULDAK OLACAĞIZ"

Bahçelievler Mahalle sakinlerine konuşan Şanal; " 31Mart'a kadar uyumakta yok, dinlenmekte yok. İsmail Eşref abimizin yanımızda olması beni çok gururlandırıyor. Tecrübesini bilgibirikimlerini bizimle paylaşması bizim için çok önemli. İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı olarak yola çıktım. Mühür sizin elinizde. İnsana hizmet noktasından yola çıktık. Hizmet yaparken kimseyi ayrıştırmadan adaletli bir sekilde hizmet yapacağız. Zonguldak mozaik bir yapıya sahiptir. Biz ayrıştırma yapmayacağız. Biz bu şehirde hizmet ederken istihdam da yaratmak istiyoruz. Üreten bir Zonguldak olacağız. İlk işimiz asfalt tesisi kurmak olacak. Ürettiğimiz asfaltı şimdi aldığımız asfalt fiyatının yarısına yapmış olacağız. Zonguldak'ın ilk 6 ayda asfalt ile ilgili bir sorunu kalmayacak. Tutturmuşlar bir Zonguldak'ta su pahalı yalanı gidiyorlar. Diğer adaylar bunu söylerken utanmıyorlarda. Gidin bakın Kozlu'ya, Kozlu'da suyun tonu 3.60TL, Zonguldak Belediyesi'nde 2.80 TL. Soruyorum size nerede daha fazla. Zonguldak Belediyesi'nde suya 5 yıldır zam yapılmadı. Suyu yüzde 25, katı atık bedellerini yüzde 30 ucuzlatacağız. Engeli kardeşlerimizi hayata kazandıracağız. Onlara özel araba tahsis edip haftanın belli günlerinde onları etkinlere getireceğiz. Kaldırımları yaya yollarını onların kullanım standartlarına göre yapacağız" dedi.

"ZONGULDAK HERGÜN GÖÇ VERİYOR"

Zonguldak esnafının hergün siftah yapmadan kepenk kapattığına vurgu yapan Şanal; "17 yıldır hükümetin ekonomiyi ne hale getirdiğini görüyorsunuz. Zonguldak'taki kapalı çarşılardan bitanesine gidin bakın, 2. kaftan itibaren üst taraflar hep boşaldı. 17 yıldır ne yapmışlar. Patates, soğan, mazot ne kadar olmuş haberiniz var mı? Esnaf dükkan kapatıyor. Açlık sınırını 3800 lira olarak açıklıyorlar. 2020 lira asgari ücret. Nasıl olacak? Aranızda kredi kartı olupta borcu olmayan var mı? Şimdi seçim vaatleri veriyorlar. 17 yıldır niye yapmadın, elimden kolundan tutan mı var?" dedi. 

"KADINLARIMIZA,  GENÇLERİMİZE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI AÇACAĞIZ"

Gençlere ve kadınlara istihdam alanları yaratacağına vurgu yapan Şanal; "Kadınlarımıza ve  gençlerimize istihdam alanları açacağız. Bir  marka oluşturarak kadınlarımızın yapmış olduğu konserveleri satışa koyup kadınlarımıza ve gençlerimize gelir kapısı açacağız.Kadınlarımıza meslek edindirme kursları açacağız. Yaşlılarımıza, kimsesizlere ihtiyaç sahibi insanlarımıza kucak açacağız. Evde bakım hizmeti getirerek kim, "Benim kimsem yok" diyorsa onun kimsesi olacağız. Wathsapp İhbar Hattı kurarak cenazesi olan bir ailenin yanına hemen bir psikolog, bir doktor ve birde din görevlisi yollayacağız. Ceneze işleriyle biz ilgileneceğiz. Vatandaşımız acısını yaşarken bide başka islerle uğraşmayacak. Her mahalleye bir park projemiz var. Gerekirse bazı yerleri kamulaştırıp oralara yeşil alanı olan parklar inşa edeceğiz. Kızlar plajı, Kapuz ve Orta Kapuz, Lavuar Alanı gibi projeler bu şehrin ortak projeleridir. Çıkıyorlar kendi projeleri gibi, devletin projelerini alıp yayınlıyorlar. Lavuar Alanı Projesi İsmail Eşref döneminde parası verilerek ve yarışma düzenlenerek hazırlanmış bir projedir. Yiğidi öldür 
ama hakkını yeme. Proje hırsızlığı yapmanın anlamı yok. Lavuar Alanı Projesi İsmail Eşref döneminindir. Kızlar plajına, size söz ilk 6 ayda belediyeye ait bir tesis kurup gözde bir plaj haline getireceğiz. Burada Ögrencilerimiz park time eğitimini etkilemedek belediyemizin güvencesinde çalışacak. Kendi harçlığını çıkartacak ailesine gelir anlamında yardımcı olacak. Bize güvenin destek verin" dedi.

"ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN HAYVAN BARINAĞI YAPACAĞIZ"

Sokak hayvanları için yapacağı projeden de bahseden Şanal; "Sokak hayvanlarımıza uluslararası hayvan kliniği  yapacağız. Onlar bize Allah'ın emanetidir. Onları sıcak üşümeyecekleri, tok yatacakları bir yuvaya kavuşturacağız" dedi.

"YAPARSA MÜHENDİS YAPAR"

Neden kendinin seçilmesi gerektiğini de anlatan Şanal; "Adaylar arasında en tecrübeli olan isim benim. Zonguldak'ın sorunlarını çözmek için bir mühendis gerek. Biz varlığı da yokluğuda iyi biliriz. Para nasıl kullanılır? Esnaf oluşumdan bunu da iyi bilirim. Ben 3 yıl Belediye Başkan yardımcılığı yaptım. Diğer adayların önüne bir evrak geldiğinde onu anlaya çözene kadar bir hayli vakit geçecek ama biz işin içinde olduğumuz için 'Nerede kalmıştık' diyeceğiz. İşi bilene verin. Tecrübe kolay kazanılmıyor. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?Bana destek verin bana güvenin" dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48