Ünal Demirtaş İYİ Parti'de!

Ünal Demirtaş İYİ Parti'de!

Ünal Demirtaş İYİ Parti'de!

Cumhuriyet Halk Partisi 1.sıra Milletvekili adayı ve CHP İl, İlçe yönetimi İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. İYİ Parti Milletvekili adaylarının karşıladığı CHP’li heyet Millet İttifakı içerisinde ki partileri ziyaret ettiklerini belirtti. Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan İYİ Parti Zonguldak Milletvekili adayı Aydın Tümen, “olduğumuz Ünal Beyin zaten eksik olmasın geçmişinden gelen bir partimize yakınlığı var. Biz kendisini çok takdirle karşıladık çok büyük bir özveri gösterdi. O adım demokrasi için çok önemli bir adımdı. O adım içerisinde bulunan 15 kişinden biri olması gerçekten takdire şayandır” dedi.

“DEMİRTAŞ’IN PARTİMİZE YAKINLIĞI VAR”
CHP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti 1.sıra Milletvekili adayı Aydın Tümen, Hoşgeldiniz değerli arkadaşlar. Sayın konuklara bu nezaket ziyareti için teşekkür ediyorum. Aslında biz de sizleri ziyaret etmeyi planlıyorduk. Ayıca SPye de uğrayacağız. Ayrıca bir ittifak içinde seçime gidiyoruz. Sadece ittifak partileri ile değil Türkiyede yapılacak bu seçimlerde huzur ve barış içerisinde böyle gitmesini istiyoruz. Toplumsal birlik ve bütünlüğün bozulmadığı ve ayrışmanın olmadığı bir seçim olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle bizim yaklaşımımız seçim atmosferinde kesinlikle bu şekilde olacaktır, çalışmalarımız da bu şekilde olacak. Toplumu bölmeden, ayrıştırmadan birleştirici ve bütünleştirici mesajlarımızla kampanyamıza devam edeceğiz. Evet ittifak içerisinde olduğumuz Ünal Beyin zaten eksik olmasın geçmişinden gelen bir partimize yakınlığı var. Biz kendisini çok takdirle karşıladık çok büyük bir özveri gösterdi. O adım demokrasi için çok önemli bir adımdı. O adım içerisinde bulunan 15 kişinden biri olması gerçekten takdire şayandır. Biz en azından İYİ Partililer olarak bunun kıymetini biliyoruz ve takdirimizi sunuyoruz kendilerine. Bu Türk siyaset tarihine yazılacak bir durumdur. Çünkü demokrasinin önünü açan bir davranıştır. Bu nedenle tekrar kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabi bu atmosfer bir siyaset yarışı ve bu yarış içerisinde kendisine başarılar diliyorum. Kendisi aynı zamanda da rakibimizdir. O nedenle biz bu süreçte mümkün olduğunca diyaloglarımızı sürdürerek kampanya çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bu vesile ile kendilerine ziyaretleri için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Dedi

“TUZAK DEMOKRASİYE KURULDU”
24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin önemine değinen ve iktidarı eleştiren CHP Zonguldak 1.sıra Milletvekili adayı Ünal Demirtaş, Türkiye çok zorlu bir süreçten geçiyor. Gerçekten özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye bir türbülansa, krize girdi. Hem siyasi hem ekonomik hem de sosyolojik kriz oldu. Böyle bir kriz döneminden geçiyoruz ve bu kriz döneminde birçok olay yaşadık. 3 yıllık parlamenter dönemde 7 Hazirandan bu güne çok önemli gündemler yaşadık. Seçimler tekrarlandı, bir başbakan görevinden Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde azledildi, bir hain FETÖ darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık, meclis bombalandı. Yani Tükiyede rejimi değiştirecek bir Ortadoğu tipi diktatörlüğü inşa edecek bir anayasa değişikliği le karşı karşıya kaldık. Hileli bir şekilde anayasa referandumunu geçirdiler ve son olarak da bu baskın seçimle karşı karşıya kaldık. Tabi bu süreç içerisinde özellikle İYİ Partinin özellikle başkanı ve yönetici kadroları ve de tüm örgütleri; İYİ partiye gönül veren vatandaşlar İYİ Partiyi kurarak iyi bir çıkış yaptılar. İYİ Partinin Türkiye siyasi sahnesinde yerini alması ile birlikte Türkiyede dengeler değişmeye başladı. Hep birlikte 24 Haziran sürecini inşa etmek noktasında bir ittifak oluşturduk. Tabi bu süreç içerisinde bizim gördüğümüz Cumhur İttifakı baskın seçimle birlikte İYİ Partiyi seçime sokmamayı planlamıştı ve de bir takım girişimlerde bulunmuşlarda. Hem Sayın Kılıçdaroğlu hem de Sayın Akşenerin anlaşması ile birlikte İYİ Partinin parlamentoda grup oluşturması ile birlikte İYİ Partinin seçime girmesi önündeki engeller kaldırılmış oldu. Ben de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun görevlendirmesi ile birlikte 14 arkadaşımla beraber İYİ Partiye geçtim ve demokrasiye kurulan tuzağı bozduk. Bu sadece İYİ Partiye kurulan bir tuzak değil demokrasiye kurulan bir tuzaktı ve biz bu tuzağı boşa çıkarttık. Bu şekilde İYİ Partiyi seçime sokma kararını almak zorunda kaldılar. Netice itibari ile İYİ Parti Türk Demokrasi Tarihinde yerini aldı ve bu seçimlere katılma hakkını elde etti.
İş bununla da bitmedi. İYİ Partinin seçime girmesi yeterli değildi. Burada demokrasiye inananların, ortak paydası demokrasi olan siyasi partilerin bir arada hareket etme durumu söz konusuydu. Çünkü Cmhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında bir ucube sistem getirdiler. Ucube sistemin özü de tuzaklarla doluydu ve sanırım diğer partilerin anlaşamamalarını ön görüyorlardı. Hem CHP hem İYİ Parti hem SP hem DP ve diğer partiler hep beraber bu oyunu bozduk. Bu şekilde ikinci adım da tamamlandı. Bir millet ittifakı oluşturduk, bir demokrasi ittifakı oluşturduk. Bu ittifak içerisindeki SP İl Başkanı ve yönetim kurulunu da ziyaret ettim. Bu partileri ile oluşan güçlü bir ittifak ile halkımızın önüne çıktık. Tabi ki hedefimiz Türkiyede güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi yeniden inşa etmek ve tekrar huzurlu günleri, halkımızın refah içerisindeki günlerini geri getirmektir. Dolayısı ile böyle bir yola girdik” ifadelerini kullandı.

“ARAMIZDA TATLI BİR REKABET VAR”
Cumhur ittifakı ile yarışırken Millet ittifakı içinde de tatlı bir rekabetin olduğunu dile getiren CHP’li Demirtaş, “Tabi ki ittifak içerisinde Cumhur İttifakına karşı birlikte hareket etsek de Millet İttifakı olarak kendi aramızda tatlı bir rekabet var. Demokrasinin kuralları işliyor ve Zonguldaktan da tabi ki İYİ Parti eski il başkanımız Ragıp Bayraktar ile de 6-7 aydır istişare halindeydik. Sağ olsunlar bizlerin her davetine icazet ettiler, kendileri ile iyi bir diyalog halindeydik. Netice itibari ile İYİ Parti buradan bir liste çıkardı. Sayın Bakanımız Aydın Tümen çok değerli bir insan, siyaset sahnesinde önemli bir isim ve Türkiyeye hizmetleri olmuş bir isim. Şimdi burada tatlı bir rekabet ortamı sağlayarak buradaki seçim dönemini beraber götüreceğiz. Ben başta Bakanımız Aydın Tümen olmak üzere tüm adaylarımıza ve yönetim kurullarımıza başarılar diliyorum. Bugün burada bana gösterdikleri nezaketten dolayı burayı ben artık ikinci evim olarak görüyorum. Çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48