Vali Çınar: Bunlar insan değil

Vali Çınar: Bunlar insan değil

Vali Çınar: Bunlar insan değil

Zonguldakta bir grup gönüllü kadın, Suriyede Esed rejimince hapishanelerde hukuka aykırı tutularak işkenceye uğrayan kadınların sesini duyurmak amacıyla düzenlenen Vicdan Konvoyuna destek amacıyla Hataya gitmek üzere yola çıktı.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, valilik önünde düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, 91i gönüllü kadın 95 kişinin yola çıkmasının anlamlı olduğunu söyledi.

Emperyalist güçlerin bilerek ve isteyerek zulümlere göz yumduğuna dikkati çeken Çınar, Bunlar insan değil. Bu konvoyun büyük bir insani değer taşıdığını ve çok ağır, ciddi mesajla gittiğini biliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü İshak Sancak ise Suriyeli kardeşlerinin sesini, engellemek isteyenlerin tüm gürültüsüne rağmen duyduklarını belirterek, Acınızı hissediyoruz ve sizin için geliyoruz. Dünyanın dört bir yanından din, dil, ırk fark etmeden bir dünya kadın toplandı. İnsanlığın vicdanına doğru yola çıkıyoruz. Sizin sesinizle ve bizim sesimizle buluşan vicdan konvoyu duvarları yıkacak. Sizden asla vazgeçmeyeceğiz. diye konuştu.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48