VALİ TUTULMAZ, HALKIN SORUNLARINI DİNLEDİ

VALİ TUTULMAZ, HALKIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz halk gününde vatandaşların sorunlarını dinledi. Halk gün toplantısına Vali Yardımcısı Turgut Subaşı ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Bakacakkadı merkez Mahallesi'nde kamu arazisi ne yanlış beyanla tapu almaya çalışacağım kişiyi valiye şikayet etti. Vali Mustafa Tutulmaz tapu müdürüne yönlendirerek arsaya bakılmasını istedi.
Vali Tutulmaz, Heyelan nedeniyle evi yıkılan, eşi vefat eden ve maddi sıkıntıları yüzünden evini boşaltmak istemeyen vatandaşın sorununu AFAD müdürü ne sordu. AFAD müdürü Ahmet Güngör evi boşaltmak için 6 bin lira yardım edildiğini ancak bu yardımı alabilmek için evi boşaltması gerektiğini söyledi. Vatandaş gidecek yeri olmadığını bu yardımın kendisine verilerek evini tamir ettirmek istediğini söyledi. Yağışlar yüzünden birçok evin heyelana maruz kaldığını belirten Vali Tutulmaz evi boşaltması şartıyla 6.000 lira yardımın verilebileceğini söyledi. Evi boşalttı takdirde yapıldıktan sonra evine geri dönebileceği nin altını çizdi. AFAD müdürü ile görüşüp bir yol bulunmasına söyledi.

Halk gününe eşi ile birlikte gelen engelli vatandaş yardım alabilmek için eşinden boşandığını ancak ihbar edildikten sonra para cezasına çarptırıldığını veı ödeyemeyince de mahkemelik olduklarını söyledi. Devletten maaş alabilmek için herkesin başvurduğu yönteme kendilerinin de başvurduklarını ancak yakalandıklarını Vali Tutulmaz a anlatan engelli vatandaş 28 bin lira ceza yediklerini ancak bunu ödeyemedik erini anlatarak yardım istedi. Herkesin yaptığını örnek alarak onların yaptığını yaptık fakat yakalandık şimdi cezayı ödeyemiyoruz. Vali Tutulmaz dan iş istediler. Vali Tutulmaz merkezde iş konusunda sıkıntı olduğunu ancak kendilerini Çaycuma'daki tekstil fabrikasında iş imkanı olduğunu orada çalışıp çalışamayacaklarını sordu. Çaycuma'ya gidemeyeceklerini belirten aileyi Vali Tutulmaz Sosyal yardımlaşmaya yönlendirdi.

Eşiyle beraber halk gününe katılan emekli,  çocuğun eğitimi için ilk önce Kredi aldığını ve 3000 liralık emekli maaşını bankaya yatırdıklarını söyledi ancak Vali inanmayınca krediyi kazı Kazan bayi açmak için aldığını itiraf etti.
Halk gününe çok sayıda vatandaş katılarak Vali Mustafa Tutulmaz'a sorunlarını bizzat ileterek çözüm talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48